Vyhledávání

Ostrov lidových krojů – nové muzeum na Kutnohorsku

V malé vesničce Ostrov nedaleko Bohdanče, Zbraslavic a Zruče nad Sázavou otevírá 5. září 2021 své brány veřejnosti nové muzeum Ostrov lidových krojů. Disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice a vystavuje kroje ze všech krojových oblastí země.


Zvětšit mapu
Exponáty vystavené v muzeu pocházejí převážně z 19. století, protože lidové kroje jsou projevem lidové kultury právě 19. století. V muzeu jsou zastoupeny všechny významnější regiony česky i německy mluvících Čechů, Moravanů a Slezanů. Expozice je navíc doplněna historickými předměty, které sloužily ke zpracování textilních surovin, předení a tkaní. Kromě toho si návštěvníci mohou prohlédnout doprovodnou sbírku šátků a krajek i s ukázkou jejich výroby, stuhy, čepce, sbírku knoflíků, panenek v krojích a dalších doplňkových předmětů. Počítá se s poskytováním odborného výkladu, pořádáním kulturních akcí, přednášek i tematických workshopů. 

Unikátní expozice se otevírá po odkladu způsobeném koronavirovou pauzou. Otevřena pro veřejnost bude vždy od úterý do neděle od 9 do 17 hodin na adrese Ostrov 3. Chcete-li si výlet do oblasti prodloužit, vydejte se třeba do nedaleké Bohdanče na originální rozhlednu Bohdanka. Od muzea Ostrov lidových krojů se k ní dostanete i po zeleně značené turistické trase. V Ostrově nepřehlédnete místní zámeček s hospodářským dvorem, který v současné době slouží jako hotel. 

Vytvořeno 10.9.2021 11:03:11 | přečteno 128x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load