Pestrý program na podzimní prázdniny ve středních Čechách

Podzimní prázdniny klepou na dveře. Přemýšlíte, kam (s dětmi) vyrazit? Inspirujte se a prožijte čokoládové prázdniny na Loučeni anebo prázdniny s divadlem v HistoryParku Ledčice. K podzimní návštěvě zvou také středočeská muzea a galerie. 


Zvětšit mapu
Čokoládové podzimní prázdniny je možné prožít na zámku Loučeň, kde je připraven speciální program. Zámkem provedou členové knížecí domácnosti a účastníky seznámí nejen s historií zámku, ale i čokolády. Ty nejlepší kousky z Královské čokolády se budou také ochutnávat. Speciální program je připraven na 27.-31. 10. a prohlídky budou probíhat vždy od 11 do 16 hodin. V zámeckém parku na Loučeni se podzimní prázdniny dají trávit i příjemně na čerstvém vzduchu blouděním ve zdejších labyrintech a bludištích. U nich jsou připojeny fotopointy jejich protějšků z celého světa, díky kterým tu je možné podniknout i jakousi cestu kolem světa během pár hodin. 
 
HistoryParku Ledčice na Mělnicku, umístěném uprostřed podřipské krajiny s výhledem na horu Říp, bude v době podzimních prázdnin otevřeno od středy až do neděle vždy od 10 do 17 hodin. Připraven je pestrý zábavný program plný aktivit. Většina stanovišť je krytá a není třeba obávat se tak nepřízně počasí. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na vykopávky, experimentování, keramickou dílnu, lukostřelbu a dne 28. 10. také na premiérové divadelní představení Bílá kočička od Ilegumovy divadelní společnosti. Hrát se bude od 11 a od 14 hodin. 
 
28. 10. je také Dnem Středočeského kraje. I letos na tento den mnohá muzea a galerie ve středních Čechách připravují mimořádný program pro všechny věkové skupiny. Vstupné do objektů bývá zdarma anebo za symbolickou cenu. Zapojují se České muzeum stříbra v Kutné Hoře, Hornické muzeum Příbram, Muzeum Mladoboleslavska a Muzeum Podblanicka, regionální muzea v Mělníce, Jílovém u Prahy a Kolíně, Muzeum Českého krasu, Oblastní muzeum Praha východ, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Muzeum T.G.M. Rakovník a místní Rabasova galerie, Galerie středočeského kraje GASK i památníky Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše a Antonína Dvořáka v Příbrami. 
 
Na 28. 10. se zároveň chystá akce Pocta tradicím první republiky na hradě Křivoklát. Proběhne společná připomínka 103. výročí založení první Československé republiky a zahrají k tomu kapely Kamarádi staré řeky a Epydemye. Proběhne slavnostní akt a poté sázení vzpomínkové růže. Otevřena bude také hradní expozice. 
 
V obci Průhonice se 28. 10. uskuteční tradiční Podzimní jarmark na Květnovém náměstí. Chybět nebudou farmářské produkty, řemeslné produkty, ukázky řemesel, dětské dílničky ani rozmanité občerstvení. 
 
V Kladně se na neděli 31. 10. chystá milé odpoledne spojené s poznáním svátků a tradic podzimního období v různých koutech světa a společnou oslavou podzimu. Na účastníky zdejších podzimních slavností čeká plno světel a tmy, zábavy i zamyšlení, hudby i ticha, útlumu i barev. Bude se tvořit, tančit, mlsat a uctí se předkové a blízcí. 

Vytvořeno 19.10.2021 9:15:53 | přečteno 99x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load