Po kolejích do historie – i na podzim ve středních Čechách

Oblíbenou atrakcí nejen pro milovníky historie a nostalgie jsou jízdy historických vlaků Českých drah. A ještě nekončí! Plnou parou se jimi cestující mohou i na podzim vydat třeba do Posázaví po trati legendárního Posázavského pacifiku anebo do blízkého okolí Prahy. 


Zvětšit mapu
Vyjížďky historickými vlaky si užijí milovníci romantických motoráčků i ti, kteří dávají přednost síle starých parních lokomotiv. Právě jejich kouzlo si cestující mohou užít i na podzim, využijí-li jízdu speciálně vypravenými historickými vlaky Českých drah. Sezóna se chýlí ke konci, s rezervací na poslední letošní vyjížďky proto v případě zájmu raději neotálejte. 
 
V cíli většiny vlaků čeká návštěvníky zajímavý doprovodný program a nabízí se ideální možnost navštívit přírodní a kulturní zajímavosti středních Čech. A kam to letos ještě bude? 
 
V sobotu 9. října se uskuteční jízda Párou Posázavím – okružní výlet do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje po jedné z nejkrásnějších lokálek u nás. Pojede se po trati, která vede romantickým krajem kolem řek Vltavy a Sázavy, které trampové za první republiky dali název Posázavský pacifik. Zůstal jí dodnes. Návštěvníci si trať mohou užít při jízdě z pražského smíchovského nádraží do Týnce nad Sázavou, Čerčan a zpět. V Týnci od roku 1931 sídlí firma Jawa, nejvýznamnější český výrobce motocyklů. V budově hradu je možné navštívit pěkné muzeum keramiky. 
 
Neděle 10. října bude patřit jízdě Párou Prahou a historický parní vlak cestující zaveze i do středních Čech. Po projetí Pražského Semmeringu, nejkrásnější trati na území hlavního města, se z okének vlaku naskytnou jedinečné pohledy na Prahu z jejího blízkého okolí. Vlak pojede do Rudné u Prahy a do Hostivic, kde milovníky přírody lákají procházky přírodní památkou Hostivické rybníky i s volně přístupnou ptačí pozorovatelnou. Zpět na pražské smíchovské nádraží se vlak vrací přes Zličín. 
 
Informace k jízdě historických vlaků do středních Čech je možné najít ZDE. 
Vytvořeno 29.9.2021 8:43:40 | přečteno 210x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load