Poslední prázdninový týden: jak si ho užít naplno?

Léto sice nekončí, ale prázdniny se školákům pomalu chýlí ke konci. Jak si naplno užít poslední dny? Zpestřit poslední prázdninový týden můžou třeba akce, které se konají na řadě míst ve středních Čechách, ať už je to tajuplná noc na zámku Konopiště, noční výšlap na rozhlednu připomínající špulku nití, festival anebo třeba akce nazvaná Loučení s prázdninami v Sázavském klášteře. Akcí se koná víc, nechte se inspirovat některými z nich. Mimochodem není všem dnům konec a zářijové akce prodlužují léto, tak si je užijte. 


Zvětšit mapu
Půlnoční výstup na rozhlednu Špulka nedaleko Divišova, která svým netradičním tvarem špulku nití připomíná, může být tím pravým zážitkem konce léta. 27. 8. rozhledna díky reflektorům vystoupí ze tmy a nabídne všem jedinečný pohled na okolní nocí zahalenou krajinu. Účastníci se mohou těšit na smršť salt, otoček a jiných kombinací, na trickline, živou hudbu i občerstvení. 
 
O víkendu nebudete vědět, čemu dát přednost. Co třeba stylové ukončení léta na dětském dni s hasičem ve Zbraslavicích? Akce se koná již tradičně ke konci léta, aby ho stylově ukončila. Připraveny jsou dětské soutěže a pouťové atrakce. Kdo se rád účastní jarmarků, může ve stejný den vyrazit na 13. ročník jarmarku v Třebízi, na tetínské farmářské trhy, kde se zároveň uskuteční dožínky, anebo třeba na řemeslný jarmark ve skalním obydlí Lhotka. A kdo dává přednost veteránům, může za nimi vyrazit na Posázavskou rallye veteránů na zámku Berchtold anebo na sraz na Bucku u Nového Strašecí. 
 
Vinobraní v Kostelci nad Černými lesy je sice spíš pro dospělé, ovšem i na děti se myslelo a nudit se na něm rozhodně nebudou. Městské slavnosti se chystají dále třeba v obci Choduň na Berounsku, která slaví 750 let od svého založení, anebo v nedalekém Králově Dvoře. Akce s názvem Loučení s prázdninami s Archeodnem čeká na všechny zájemce v Sázavském klášteře. Připraven je bohatý program pro celou rodinu a účastníci si budou moci vyzkoušet práci archeologů. Následovat bude poutavá pátrací hra v interiérech kláštera a celý program zakončí koncert bubeníků skupiny BLABUBURO. No řekněte, nebylo by fajn se v klášterních útrobách ztratit a prodloužit si tam léto?
 
Asi by to byla škoda, protože byste nestihli Zámeckou noc na Konopišti, kde je připraven program pro malé i velké milovníky historie, tajemna a romantiky. Připraveny jsou prohlídky běžně nepřístupných prostor a na nádvoří ve svitu starých lamp také dobré jídlo, pití a hudba. Uskuteční se také mimořádné prohlídky pojmenované Vrtbové v dobách osvícených, Žofie Chotková – milovaná žena následníka trůnu, Mysterium komtesy Janesy, Hluboké podzemí tajů plné a Růžová zahrada se skleníky ve svitu loučí a pochodní.  Na jižní terase proběhne výstava luxusních barokních šatů a masek.  
 
A protože k létu patří festivaly, byla by škoda si na konci prázdnin ještě jeden neužít. Kam na něj vyrazit? Do Poděbrad, kde se ve dnech 26. – 29. 8. koná již tradiční Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021. 
 

Následující týden 30. 8. – 4. 9. 2021 

 
A kam dál? V následujícím týdnu od 30. 8. do 4. 9. se uskuteční například závod lodí Berounský drakBerouně, od 3. do 5. 9. v Čáslavi proběhnou Dvorky, lákající na kulturní představení ve dvorech, dvorkách, zákoutích i zahradách, a v Kolíně se ve dnech 3. – 4. 9. odehraje Gasparáda – mezinárodní divadelní festival pořádaný k poctě místního významného rodáka J. G. Deburaua, mistra pantomimy. Kdo miluje vážnou hudbu, neměl by si nechat ujít již 70. ročník festivalu Dvořákova Nelahozeves, který proběhne 5. 9. ve skladatelově rodné Nelahozevsi. 
 
Až do konce září navíc pokračuje Středočeské kulturní léto s bohatou nabídkou představení na různých místech ve středních Čechách. Nechte se zlákat jeho výzvou: Rozehrajte to s námi! 

Vytvořeno 20.8.2021 11:00:10 | přečteno 369x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load