Poznejte milostné příběhy, které se odehrály ve středních Čechách

A víte,že…

zámek ve Vrchotových Janovicích byl místem, kam za tvůrčí inspirací jezdil malíř Max Švabinský, nebo spisovatel a básník Rainer Maria Rilke? A že onou múzou pro ně byla baronka Sidonie Nádherná z Borutína?


Zvětšit mapu

Poslední šlechtická majitelka zámku ve Vrchotových Janovicích byla ve své době velmi pokrokovou ženou. Sidonie Nádherná z Borutína (1885-1950) se kvůli svobodě nechtěla vzdát lásky, ale ani svobody kvůli lásce. Inspirovala po celý život. Její jméno se zakódované objevuje v mnoha verších rakouského spisovatele Karla Krause, ale i skryté v obsáhlé korespondenci a denících básníků, spisovatelů i malířů.
 
O tomto příběhu a mnoho dalších příběhů, které svázala krajina a památky ve středních Čechách se známými, i méně známými osobnostmi dějin, se dočtete v naší brožuře „Milostné příběhy středních Čech“
 
Přeneste se prostřednictvím našich příběhů do minulosti na poutavá místa středních Čech a poznejte skutečné příběhy o lásce plné emocí, bojující s předsudky a dalšími nástrahami. Jedná se o šťastné i nešťastné příběhy žen, mužů, mileneckých i manželských dvojic. Dočtete se o múze významného hudebního skladatele Antonína Dvořáka, o lásce dvou intelektuálů – slavného českého spisovatele Karla Čapka a herečky Olgy Scheinpflugové i o láskách významných českých panovníků. Věříme, že tento turistický průvodce pro vás bude natolik inspirující, aby vás nalákal k osobní návštěvě míst spojených s těmito příběhy. Vydejte se za skutečnou romantikou a nechte se jí okouzlit při toulkách Středočeským krajem.
 
Příjemné a inspirativní čtení.


Vytvořeno 25.3.2020 8:11:23 | přečteno 678x | jakub.kulhanek

Navigace

Blog

 
 
 
load