Program Hudebního festivalu Antonína Dvořáka

Již po padesáté druhé se Příbram na několik týdnů stane městem naplněným tou nejkrásnější klasickou hudbou – symfoniemi zkomponovanými skladatelem, jehož moc dobře znají a obdivují i za našimi hranicemi. Řeč je Antonínu Dvořákovi a festivalu, který je tomuto věhlasnému umělci věnován.


Zvětšit mapu
V týdnech od 25. dubna do 4. června se Příbram stane dějištěm události, která již padesát dva sezón láká diváky i umělce nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. V rámci letošního ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka se odehraje patnáct klasických koncertů, dvě operní představení určená dětskému publiku, benefiční koncert pro vilu Rusalka, kompoziční soutěž pro skladatele a projekt nazvaný Den s Antonínem Dvořákem obsahující více než dvacet koncertů a mnoho rozmanitých doprovodných akcí konajících se pod širým nebem na různých místech v Příbrami. Slavnostní zahájení proběhne v Divadle Antonína Dvořáka v sobotu 25. dubna.
 
Pro tento rok bylo vybráno motto „Váš oddaný Antonín Dvořák“, jež poukazuje na pokornou a vřelou stránku umělcovy osobnosti. Vlídnost, oddanost a láska k bližnímu byly pro Antonína Dvořáka samozřejmostí, nedílnou součástí jeho charakteru. Proto program doplní nejen díla Mistrem věnovaná přátelům a rodině, ale také skladby zkomponované jeho drahými přáteli. Ředitelka festivalu Albína Dědičík Houšková dodává: „Motto připomíná Mistrovu neobyčejnou úctu a náklonnost k lidem kolem sebe, ať již se jedná o rodinu, kolegy, přátele, ale i ty, se kterými byl jeho kontakt pouze okrajový.“
 
Kompletní program s místy konání koncertů a aktuální informace najdete ZDE.

Aktualizace 20.4.2020:

Letošní 52. ročník tradičního festivalu věnovaný dílu hudebního skladatele Antonína Dvořáka se kvůli pandemii koronaviru přesouvá na příští rok. 
Vytvořeno 12.3.2020 10:06:43 | přečteno 357x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load