Slavnostní zahájení provozu nových zdvihacích mostů na Vraňansko-hořínském plavebním kanále

V lokalitách Hořín a Vraňany poblíž Mělníka se v sobotu 18. září od 13 do 17 hodin uskuteční slavnostní zahájení provozu čtyř nových unikátních zdvihacích mostů na Vraňsko-hořínském plavebním kanále. Z obou míst bude možné využít vyhlídkové plavby zdarma. Zajištěn je i další doprovodný program. Akci pořádá Ředitelství vodních cest ČR. 


Zvětšit mapu
Nově otevírané zdvihací mosty jsou součástí plavebního kanálu na Vltavě v úseku mezi Vraňany a Hořínem, které doplní soustavu celkem 7 nových mostů. Vznikají za účelem zajištění minimální podjezdné výšky pod mosty. Tuto novou možnost bude demonstrovat největší česká kabinová loď Florentina. Kromě toho z Hořína i Vraňan budou pro návštěvníky provozovány vyhlídkové plavby zdarma. Z Hořína se bude možné svézt do Zelčína, kde se nachází oblíbený Zoopark Zelčín. Z Vraňan pojede vyhlídková plavba do Lužce nad Vltavou, kde byla nedávno slavnostně otevřena cyklistická lávka přes staré koryto řeky Vltavy. Zajištěna bude i kyvadlová autobusová doprava mezi Mělníkem a Hořínem a mezi Hořínem a Vraňany.
 
Pro návštěvníky je dále připravena ukázka zdvihání 4 nových mostů do sedmimetrové výšky, prohlídka plavební komory a muzea Povodí Vltavy v rámci plavební komory Hořín, filmy z výstavby a další. Ve Vraňanech bude prezentována výstava „Vodní cesty a vodní doprava v ČR“. Pro děti bude na obou místech postaven skákací hrad. Bližší informace o akci hledejte zde 
 
Výlet je možné zkombinovat s návštěvou tradičního vinobraní v Mělníku. Letos se ve dnech 17. – 19. září uskuteční již jeho 82. ročník, který slibuje spoustu zážitků. Letošní ročník je věnován především sv. Ludmile, údajné zakladatelce prvních vinic na Mělnicku, od jejíhož úmrtí letos 15. 9. uplynulo 1100 let. Středočeská centrála cestovního ruchu vás na vinobraní ráda uvidí i u svého stánku.
Vytvořeno 15.9.2021 11:21:58 | přečteno 321x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load