Speciální program na 28. 10. pro širokou veřejnost v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře

V Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře je na státní svátek 28. října, kdy si připomínáme Den vzniku Československa, připravena tradiční akce Den Středočeského kraje. Návštěvníci mají v tento den možnost navštívit všechny tři objekty muzea za symbolické vstupné 1 korunu a zúčastnit se doprovodného programu. 


Zvětšit mapu
Za symbolické vstupné 1 korunu budou přístupné všechny tři objekty muzea – Hrádek (okruh I. Město stříbra), Kamenný a Tylův dům. Ve jmenovaných objektech jsou připraveny komentované prohlídky aktuálně probíhajících výstav. Zároveň na Hrádku proběhne již šestý ročník Burzy knih a sběratelských artefaktů. Každoročně je i o tuto část programu velký zájem, o čemž svědčí velký počet návštěvníků i jejich spokojenost s nákupem. 
 
Na Hrádku mohou lidé navštívit za symbolické vstupné okruh I. – Město stříbra a dále výstavu Zachráněné poklady barokního malířství a novou výstavu Co nového v muzeu? Tato výstava je otevřena od 26. října a každoročně představuje zajímavé přírůstky ve sbírkách muzea. Autorem výstavy je Bc. Josef Kremla a jeho komentovaná prohlídka začne ve 14 hodin na Hrádku. 
 
Kamenném domě budou mít lidé možnost navštívit všechny prostory tří stálých expozic včetně dvoupatrových předhusitských sklepů a prohlédnout si třeba originální prvky kamenické výzdoby kutnohorských památek, který byly sejmuty při jejich rekonstrukcích. Celoroční výstavou Černé řemeslo – kováři a zámečníci na Kutnohorsku provede její autorka Mgr. Kateřina Vavrušková v dobovém kostýmu ve 13 hodin. Pro děti jsou k výstavě připraveny pracovní listy. 
 
V Tylově domě jsou k vidění dvě malé stálé expozice – jedna věnovaná J. K. Tylovi, druhá kutnohorskému podzemí. Aktuální výstava s názvem Za kutnohorskými výtečníky II., která představuje dvě významné, s Kutnou Horou související osobnosti Karla Havlíčka Borovského a Jana Erazima Vocela, potrvá již pouze do 30. října. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost výstavu zhlédnout a v 11 hodin se navíc dozvědět další zajímavé informace během komentované prohlídky s autorem výstavy Bc. Josefem Kremlou.

Vytvořeno 27.10.2021 10:32:27 | přečteno 189x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load