Střední Čechy mají rekord v počtu návštěvníků

Přestože koronavirové období cestování příliš nepřeje, můžeme se pochlubit nejnovějšími příznivými statistikami: v období od července do září letošního roku střední Čechy zaznamenaly rekordně nejvyšší návštěvnost za posledních 10 let. Přečtěte si, co hlásí čísla Českého statistického úřadu. 


Zvětšit mapu
Počet hostů přijíždějících do středních Čech se ve 3. čtvrtletí tohoto roku meziročně navýšil o 10,3 %. Přijelo 490 189 hostů a návštěvnost tak byla dokonce vyšší o 7,7 % oproti předcovidovému období a zároveň nejvyšší za posledních 10 let. Do středních Čech jezdí stále více domácích turistů – z celkového počtu bylo těch tuzemských ve sledovaném období 444 862. Zahraniční návštěvníci přijíždějí nejčastěji z Německa, Slovenska a Polska. Mezi nejčastěji přijíždějící hosty už nepatří ti ze vzdálenějších destinací. 
 
Podobně jako u počtu hostů zaznamenal nárůst i počet přenocování, k nejvyššímu meziročnímu nárůstu došlo v září. Dle Českého statistického úřadu meziročně vzrostl počet přenocování o 9,4 % na 1 320 945. Nejvíce hostů přijelo v červenci, což znamenalo meziroční nárůst o 8,5 %. V srpnu byl zaznamenán meziroční nárůst o 0,7 % a v září dokonce o 32,5 %. 
 
Středočeský kraj se podílel na celkovém počtu hostů ubytovaných v České republice ze 7,3 % a je tak mezi ostatními kraji na 5. místě. Vrací se tak na svou pozici z roku 2019, v roce 2020 byl na 6. místě. 
 
Přestože koronavirová situace cestování mnohdy komplikuje, rádi vás nadále budeme inspirovat k výletování po středních Čechách a k návštěvě zajímavých míst. Stále je co objevovat, ať už se vydáte do měst či na odlehlá místa, za památkami anebo třeba do přírody, na túru, na cyklovýlet, na vodu či na jiné tematicky zaměřené výlety anebo se prostě budete jen tak toulat. Ve středích Čechách je krásně! 

Vytvořeno 16.11.2021 10:48:25 | přečteno 168x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load