Svátek klasické hudby v Kutné Hoře

Romantický letní podvečer strávený v doprovodu nádherné vážné hudby a v místě, které patří k nejvzácnějším a nejkouzelnějším v Čechách… Nezní to jako sen? Ale sen, který se vám může tak snadno splnit! Stačí, když ve dnech od 22. do 30. srpna zavítáte na Mezinárodní hudební festival Kutná Hora.


Zvětšit mapu
Navštívit chrám svaté Barbory nebo kostel svatého Jana Nepomuckého je zážitek sám o sobě, ale představte si, že chvíle prožité v těchto architektonických skvostech ještě umocní tóny nadpozemsky nádherné klasické hudby. Vsadíme se, že na takovou událost už nikdy nezapomenete!
 
Mezinárodní hudební festival Kutná Hora, jehož uměleckým ředitelem je violoncellista Jiří Bárta, patří mezi nejvýznamnější české akce věnované klasické komorní hudbě. Dramaturgie festivalu je nevšední v tom, že vedle sebe staví jak díla světově známých autorů, jako jsou Mozart, Beethoven, Dvořák či Bach, tak skladby jen zřídka uváděných autorů. Zároveň jsou koncerty vážné hudby doplněny o projekty na hranici žánrů. Letos bude mezi taková vystoupení patřit koncert varhanice Kateřiny „Katty“ Chrobokové spolu s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou. 
 
I přes zásahy, které bylo nutné kvůli současné situaci učinit, se organizátorům podařilo zachoval velkou část původního programu. Nutné změny okomentoval Jiří Bárta takto: „Zrušení festivalu pro nás bylo řešením posledním. Z původního programu jsme zachovali větší část, vystoupení zahraničních hostů však bohužel možné nebude.“ Součástí akce je také vzdání pocty ikoně vážné hudby Ludwigu van Beethovenovi, od jehož narození letos uplyne 250 let. Tuto událost v Kutné Hoře oslaví během závěrečného víkendu, kdy zazní výhradně sklady stvořené tímto geniálním umělcem.
 
Kompletní program letošního ročníku a informace o koupi vstupenek najdete na webových stránkách www.mfkh.cz.
Vytvořeno 6.8.2020 14:07:24 | přečteno 369x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load