Svijany aneb v listopadu na skok k sousedům

Co takhle vydat se těsně za hranice našeho kraje a poznat zámek Svijany? Skvělá volba, máme pro vás několik tipů, kdy se na výlet vydat. Poznáte zámek i po setmění, dozvíte se spoustu zajímavých informací od archeologa, naladíte se na vánoční notu, a ještě ušetříte za vstupné. 


Zvětšit mapu
Svijany leží takřka za hranicí středních Čech na okraji Českého ráje a k návštěvě láká místní zámek. Před jeho rekonstrukcí zde probíhaly vykopávky vedené Mgr. Petrem Brestovanským. Unikátní nálezy z žárového pohřebiště v nedalekých Příšovicích ostatně tvoří významnou součást archeologické expozice zámku. A právě archeolog Brestovanský návštěvníky provede při noční prohlídce zámku, která se uskuteční 12. listopadu od 19.30 hodin. Během přibližně dvouhodinové prohlídky se dozvíte řadu zajímavých informací nejen o expozicích na zámku. Nezapomeňte na rezervaci místa na info@zameksvijany.cz nebo na telefonu +420 481 770 703. 
 
Přijedete-li do Svijan dne 28. listopadu, budete od 16.30 hod svědky slavnostního rozsvěcení vánočního stromku na nádvoří zdejšího zámku. Pod stromem si budete moci prohlédnout originální ručně malovaný Betlém od Kristýny Kolenské. Drobné občerstvení bude zajištěno. 
 
Bezprostředně po rozsvěcení stromku následuje koncert Honzy Vančury s legendární skupinou Plavci. Přijďte s nimi zavzpomínat a zazpívat si jejich známé hity – Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Orchidej a mnoho dalších. Koncert se uskuteční v komorní atmosféře zámecké kaple sv. Jana a Pavla. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji. 
 
Během všech adventních akcí je Zámek Svijany otevřen za zvýhodněné vstupné (dospělí 50 Kč, děti, studenti a senioři zdarma). 

Výlet můžete spojit třeba s návštěvou vesnice Mužský s velmi dobře zachovalými roubenými chalupami kolem návsi, která byla prohlášena vesnickou památkovou rezervací, anebo s návštěvou Mnichova Hradiště. Zdejší zámek je sice zavřený, ovšem zámecký park je přístupný denně vždy od 7 do 16 hodin. 
Vytvořeno 8.11.2021 15:50:30 | přečteno 67x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load