Tak šel čas v Kutné Hoře

Některá místa se v průběhu let promění natolik, že když spatříme jejich fotografie pořízené před dekádami, často je ani nepoznáme. O to zajímavější taková porovnávání a prozkoumávání jsou! Od 1. září máte možnost vypravit se přesně na takovouto poutavou pouť prostřednictvím výstavy v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře.


Zvětšit mapu
Máte Kutnou Horu prochozenou křížem krážem a znáte téměř každý kout jejího slavného historického centra? Vsadíme se, že když vedle sebe spatříte některé z fotografií dokumentující její proměny v běhu času, budete překvapení, jak se její tvář změnila. Nová expozice v Tylově domě nazvaná Proměny Kutné Hory ve fotografiích II. je složená z historických snímků pořízených v rozmezí sta let – od konce 19. století po 90. léta století minulého. Druhá polovina fotografií pak zachycuje současný stav míst.

„Na přípravě této výstavy jsem pracovala průběžně poslední dva roky. Chtěla jsem maximálně zohlednit kompozici fotografie, ale také například roční období, ve kterém byl originální snímek pořízen,“ říká autorka výstavy a současných fotek, knihovnice Českého muzea stříbra, Eva Entlerová.

Letošní výstava navazuje na dřívější, která proběhla v roce 2015 a těšila se velkému zájmu návštěvníků. Pokud jste tuto první část projektu promeškali, můžete snímky, z nich byl složen, zhlédnou na webu Českého muzea stříbra. Součástí výstavy konané v tomto roce je také čtyřicet historických pohlednic Kutné Hory z rozsáhlé sbírky, kterou muzeum zakoupilo v roce 2019 od sběratele Karla Březiny. S autorkou soudobých fotografií Evou Entlerovou se můžete setkat i osobně, a to v rámci Dne Středočeského kraje 28. října.
Vytvořeno 3.9.2020 9:32:53 | přečteno 229x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load