V Kostelci bude čokoládové nebe!

Také milujete film Čokoláda s úžasným Johnnym Deppem a obdivuhodnou Juliette Binoche? A také cítíte rozpolcení, nad čím nebo kým se rozplývat víc – nad bravurními hereckými výkony obou hlavních hvězd… anebo nad všemi těmi neodolatelnými čokoládovými laskominami? Pokud máte jasno a veškerá vaše pozornost je soustředěná na poslední zmíněné, pak pro vás máme tip, kde najdete ráj na zemi. Čokoládový ráj! Nadpozemské labužnické zážitky vás čekají poslední zářijový víkend na Čokoládovém festivalu v Kostelci nad Černými lesy.


Zvětšit mapu
Všichni fanoušci čokolády (a vsadíme se, že se tu bavíme o devadesáti procentech světové populace) zbystřete! O víkendu 26. až 27. září se musíte vypravit do Kostelce nad Černými lesy, kde se bude konat Čokoládový festival 2020. Nádvoří zámku i jeho boční křídla se zaplní stánky doslova napěchovanými božskou manou, pro nás smrtelníky známou pod názvem čokoláda. Na jazyku se rozplývající kostičky tabulek čokolády, pralinky, lanýže, dezerty v podobě čokoládových cupcaků a vaflí, ale i takové zvláštnůstky jako „čokoládové maso“ vám nabídnou nadaní cukráři a proslulí prodejci. A protože k sladkým delikatesám se nic nehodí lépe než výtečná káva, na své si tu přijdou i kofeinoví fajnšmekři.
 
Na kosteleckém festivalu se ale nebude pouze ochutnávat, dozvíte se tu také zajímavé informace a naučíte nové poznatky na workshopech, které budou probíhat oba dva dny. K ochutnávání vám bude hrát rozverná africká a mexická hudba, která vás do optimistické nálady zkrátka a dobře dostat opravdu musí. I když věříme, už po prvním slaďoučkém soustu se budete cítit jako v nebi, a to rovnou v sedmém!
 
Kromě všech úžasných cukrářských kouzel se tu bude čarovat i jinak. O dětskou zábavu se postará kouzelník a své umění předvede věhlasný český balonkář Tomáš Okurek. V dětském koutku se bude malovat, ale ne jen tak ledajakými barvami – v Kostelci se kreslí rovnou čokoládou! Uznejte sami, kde jinde se dětem taková kratochvíle poštěstí vyzkoušet. I dospělí si tu připomenou, jak fajn je si hrát. Do dětství se vrátí při soutěžení o poklad v podobě truhly s dárky od sponzorů a odměnou 5 000 korun. Držíme palce, aby sladká odměna připadla právě vám!

Vytvořeno 17.9.2020 13:27:07 | přečteno 208x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load