V zimě do kláštera? Ano, a nudit se nebudete!

Kláštery jsou především poutními místy, nabízejí však také komentované prohlídky a výstavy a organizují speciální akce. Je tomu tak i v zimním období. Nechte se inspirovat a poznejte Sázavský klášter, klášter sv. Františka ve Voticích anebo poutní místo Svatá Hora u Příbrami. Užijete si komentované prohlídky, prohlédnete si výstavy a zjistíte, že místní koncerty mají jedinečné kouzlo.  


Zvětšit mapu
Poutní areál sv. Prokopa včetně kostela sv. Prokopa v Sázavském klášteře má po rekonstrukci, která byla dokončena letos na konci jara, otevřeno celoročně. Návštěvníci tak i v zimním období mohou absolvovat prohlídkový okruh Český patron svatý Prokop, zahrnující prohlídku kaple sv. Barbory a galerie sv. Prokopa, obnovených varhan i nově pojaté krypty s ostatky sv. Prokopa. Kromě toho se v Sázavském klášteře pořádají speciální akce, jako například program pro celou rodinu Vstupujeme do adventu, chystaný na sobotu 27. listopadu, anebo pásmo Rorate Coeli s Karlem IV. a svatým Bernardem z Clairvaux, které se uskuteční v komorní opatské kapli 28. listopadu. Dlouhodobě nabízený okruh Svatoprokopská Sázava bude zpřístupněn opět od dubna příštího roku. 
 
Klášter sv. Františka z Assisi ve Voticích nabízí komentované prohlídky, během kterých se návštěvníci seznámí s historií kláštera a životem františkánů. Kromě toho jsou v areálu kláštera umístěny expozice Vlastivědného muzea Voticka, galerie regionálních umělců a zrestaurované věžní hodiny. Vyhledávaná je zdejší stálá expozice kočárků a panenek, obsahující i řadu unikátů, jako například gumové panenky vyrobené továrnou Baťa. Aktuálně ve votickém klášteře probíhají sezónní výstavy Postcards from Home a Afghánské výšivky a český patchwork, na prosinec se chystá výstava betlémů. 
 
Svatá Hora, mariánská barokní perla v srdci Čech, je především poutním místem. Pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky, seznamující s tím nejzajímavějším, co může poutní místo nabídnout. Ze zdejší přístupné zvonice se naskýtá jedinečný výhled na Příbram. Návštěvníci se mohou podívat do sklepení Svatohorského muzea, hodinové věže, klenotnice anebo si mohou prohlédnout vystavené olejomalby. V zimním období je potřeba prohlídky předem domluvit, minimální počet osob k uskutečnění prohlídky je 5. Jako alternativa pro jednotlivce se v tomto období nabízí prohlídka se zapůjčeným textem. 
 

Vytvořeno 8.11.2021 15:50:37 | přečteno 129x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load