Vánoční online výstavy

Jak si navodit vánoční náladu, když jsou od pátku výstavní sály muzeí a galerií opět uzavřené? Zhlédněte virtuální výstavní projekty, které pro vás připravila regionální muzea. Dozvíte se například, jak adventní čas trávili naši předci nebo jak v minulosti probíhal svátek svatého Mikuláše.


Zvětšit mapu

Vánoční cyklus Regionálního muzea Mělník

Regionální muzeum Mělník vytvořilo online cyklus České lidové svátky věnovaný různým adventním tématům. Můžete se tak dozvědět mnoho zajímavého například o tom, jak naši předci slavili svátek svatého Mikuláše nebo jak dříve probíhaly dnes již zapomenuté cecilské a kateřinské zábavy.

Online výstava Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně

Virtuální výstavu Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku připravilo Sládečkovo vlastivědné muzeum. Od první adventní neděle 29. 11. jsou na webu instituce pravidelně uveřejňovány díly virtuálního výstavního cyklu, který vám přiblíží, jak naši předci trávili vánoční svátky a jaké lidové zvyky jsou s Vánoci spojeny. Texty doprovázejí fotografie ze sbírek muzea, dále dobové pohlednice a fotky z nedávné minulosti, například z vánočních trhů nebo z mikulášských obchůzek.

Prosinec v Muzeu Mladoboleslavska 

Nádvoří mladoboleslavského hradu, jenž spadá pod Muzeum Mladoboleslavska, je vánočně vyzdobené a dýchá sváteční atmosférou. Spatříte tu betlém a strom přání, na který můžete sami zavěsit lístek se svým vlastním přáním. Další vzácností je Ježíškova schránka, rovněž umístěná na hradním náměstí.
 
Také muzeum v Mladé Boleslavi se svými fanoušky komunikuje prostřednictvím sociálních sítí, na nichž pravidelně zveřejňuje příspěvky, které alespoň zčásti nahradí uzavření výstavních sálů. Jenou z online aktivit muzea je prosincová Vánoční výzva, prostřednictvím které se nejen obeznámíte s tradičními českými adventními zvyky, ale také získáte možnost zapojit se do soutěže a vyhrát zajímavé ceny. Na facebookovém profilu muzea jsou pravidelně uveřejňovány příspěvky a jejich součástí je vždy úkol, jehož splněním se do zmíněné soutěže zapojíte. Více se dozvíte zde a zde.

Vytvořeno 17.12.2020 10:20:34 | přečteno 168x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load