Ve středních Čechách se začalo lyžovat

Nejsou tu sice žádné velké hory, ale pár možností, kam ve středních Čechách v zimě vyrazit na sjezdovku, se přece jenom najde. V areálu Monínec byla dokonce lyžařská sezóna již zahájena! A pak tu máme Chotouň, Kvasejovice, Mnichovice – Šibeniční vrch, Záluží a Konopiště. Sklouznete se? 


Zvětšit mapu
Areál Monínec plný zábavy nabízí kromě sjezdového lyžování a snowboardingu i další zimní atrakce, jako je sáňkování a bobování. Navíc se v areálu nacházejí hned dvě lyžařské školy. V okolí jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 km. 
 
Sníh je garantován díky nejmodernějšímu systému zasněžování v Čechách, umožňujícímu výrobu sněhu i při teplotách nad nulou, a sezóna tak už minulý víkend mohla být zahájena! Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Je tak ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy v oblasti s poetickým názvem Toulava. 
 
Ostatní středočeské skiareály na vhodné podmínky k otevření zatím teprve čekají. Jaké to jsou? 
 
V srdci Ladova kraje, v obci Mnichovice nedaleko Hrusic, domova známého kocoura Mikeše, se tyčí Šibeniční vrch. Lyžování je na něm vhodné zejména pro děti, a to na sjezdovkách Bobeš, Mikeš a ve funparku Pašík. 
 
Poblíž Jílového u Prahy se dá lyžovat ve skiareálu Chotouň. K dispozici jsou v něm čtyři vleky: dva palalelní typu poma, malý dětský vlek a pohyblivý lyžařský pás pro nejmenší lyžaře. 
 
Kvasejovice jsou druhým největším lyžařským areálem ve středních Čechách, nazývaným také Panství Vítka z Prčice. Leží na Sedlecko-Prčicku s nádherným výhledem na údolí Českého Meránu. Pro letošní sezonu je skiareál vybaven dalšími třemi výkonnými zasněžovacími tyčemi, hlavní vlek je navíc nově vylepšen a má zvětšenou kapacitu unašečů. 
 
Lyžovat se dá i v malebné krajině České Sibiře, v osadě Záluží. Místní sjezdovka je vhodná především pro začátečníky, ale i pokročilí lyžaři a hlavně snowboardisté si při dobrých sněhových podmínkách přijdou na své. 
 
Když se řekne Golf & SpaResort Konopiště, vybaví se nám logicky hlavně golf. Součástí resortu je ovšem i lyžařský areál, který zahrnuje 300 metrů dlouhou sjezdovku se dvěma vleky, vybavenou i umělým osvětlením. Vytyčeny a upravovány jsou zde i běžkařské trasy pro klasické běžecké lyžování i skating. 
 

Vytvořeno 1.12.2021 15:17:32 | přečteno 347x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load