Víkend bude patřit veteránům

Do Kutné Hory i Dobřichovic přijedou o nadcházejícím víkendu stará auta, chystá se přehlídka i závod. Kutná Hora ožije 12. ročníkem Veteran Rallye, v Dobřichovicích se chystá populární výstava Veteráni pod zámkem. V obou případech jde o tradiční akce s velkým renomé s unikátními vozy i bohatým doprovodným programem pro všechny návštěvníky. 

Zvětšit mapu

Dobřichovice: Veteráni pod zámkem 

Pod zámkem v Dobřichovicích bude 14. 8. k vidění oblíbená výstava veteránů. Letos diváci kromě klasických a sportovních historických automobilů uvidí také užitkové stroje, zejména různé druhy traktorů Zetor, nákladních automobilů Tatra nebo krásný autobus Škoda 706 RTO. Parádu budou dělat automobily značek Tatra, Tatra, Praga, Wikov, Walter, Škoda, Aero, Zbrojovka Brno, Jawa, ČZ, Jaguar, Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Lincoln i Chevrolet. 
 
V dobřichovickém podzámčí a blízkém okolí bude na jednom místě k vidění zhruba 120 zajímavých strojů. Chybět nebude bohatý doprovodný program pro děti, které se na výstavě rozhodně nebudou nudit. Po celý den bude hrát živá kapela i reprodukovaná dobová hudba, připravený je stánek s dobrým občerstvením a přímo na zámku bude probíhat výstava automobilového malíře Jurije Shevchuka. 

Kutná Hora: Veteran Rallye 

Kutné Hoře se po celý víkend 14. – 15. 8. koná Veteran Rallye, navazující na dlouholetou tradici pořádání veteránských závodů v Kutné Hoře. Do prestižního závodu do vrchu se mohli přihlásit pouze majitelé historických vozidel, vyrobených nejpozději do roku 1940, a o jejich účasti následně rozhodlo Národní technické muzeum, hodnotící dobrý technický stav a originální vzhled veteránů. 
 
Posádky nablýskaných automobilových veteránů se vždy prezentují v dobovém historickém oblečení. Kromě závodu do vrchu na Kaňk se uskuteční také spanilá jízda veteránů na nedaleký zámek Kačina. Začne v neděli 15. 8. ve 14 hodin, automobily se na ni vydají z kutnohorského Palackého náměstí. Tam také bude po celý víkend probíhat bohatý doprovodný program a ukázky řemesel, chybět nebudou ani stánky s občerstvením i dalším zbožím. 

Vytvořeno 12.8.2021 10:11:30 | přečteno 334x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load