Vinobraní na Kačině

Lahodné víno, ladná empírová architektura, kouzla historie a umění, přátelská atmosféra a všechny vůně podzimu… dovedete si představit dokonalejší kombinaci a lépe strávený den než v této společnosti? Tohle všechno trumfnout není snadné, a tak pro vás máme návrh – na sobotu 12. září si do kalendáře nic nezapisujte a raději se vypravte na zámek Kačina, kde si užijete úžasný den na vinobraní.


Zvětšit mapu
Vinobraní a dožínky na Kačině se letos uskuteční v sobotu 12. 9. a startuje se už časně, po deváté ráno. Dožínky, oslava konce žní, jsou na Kačině pojímány jako vyjádření podpory farmářům, zemědělským podnikům a zpracovatelům středních Čech. Je to dávný zvyk našich předků, který má i v dnešní hektické době své neopakovatelné kouzlo. Samotné vinobraní má pak přímo na Kačině dlouhou tradici – první oslavy vína se zde konaly již v roce 1847. Na Kačině tak nejen okoštujete výtečná vína, ale také nasajete poctivou dávku českých tradic, lidových zvyklostí a příběhů z našich dějin.
 
Můžete se těšit na přehlídka vinařů z Čech a Moravy, lahůdky české i mezinárodní kuchyně, ochutnávku lokálních surovin a regionálních produktů z Kutnohorska, degustaci čerstvých hroznů a mnoho dalšího. Pro děti bude připravena například naučná procházka a samozřejmě i dospělí si den vychutnají v doprovodu bohatého programu. Více se dozvíte zde.

Vytvořeno 1.9.2020 13:52:46 | přečteno 525x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load