Výstava o svaté Ludmile je online

Máme pro vás tip na další z výstav, jejichž konání bylo ovlivněno vyhlášením nouzového stavu a které můžete zhlédnou online, z pohodlí domova. Výstava se věnuje životu a odkazu kněžny Ludmily a vznikla v rámci projektu Svatá Ludmila 1100.


Zvětšit mapu
V roce 2021 uběhne 1100 let od zavraždění kněžny Ludmily na hradišti Tetín. Výstava, která se životu a odkazu této světice věnuje, nese název „Kněžna sv. Ludmila. Střední Čechy, kolébka národních patronů“ a díky spolupráci spolku Svatá Ludmila 1100 let a Muzeu T. G. M. Rakovník ji můžete spatřit ve virtuální podobě. Expozice vás seznámí nejen s životním příběhem této mučednice, ale také s počátky českého státu a s životy našich dalších nejstarších světců – sv. Václava, sv. Vojtěcha a sv. Prokopa. 
 
Autorem uveřejněných textů je Zdeněk Kuchyňka a bohatý obrazový materiál je dílem Stanislava Boloňského. Muzeum T. G. M. Rakovník poskytlo předměty z vlastních fondů, a to jak artefakty symbolizující úctu k národním patronům v 18., 19. a 20. století, tak unikáty z archeologické sbírky představující původní nálezy z raného středověku na území Rakovnicka. Vystavené informační panely si můžete prohlédnout zde a o projektu Svatá Ludmila 1100 let se více dočtete zde.

Vytvořeno 5.5.2020 10:58:45 | přečteno 685x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load