Z domu přímo do příbramského podzemí

Hornické muzeum Příbram je jako všechny ostatní instituce tohoto druhu uzavřeno, ale do jeho podzemí i výstavních prostor můžete nahlédnou i ze svého obývacího pokoje. Máme pro vás hned několik možností, jak na to.


Zvětšit mapu
Pracovníci Hornického muzea připravili seznam několika televizních pořadům, prostřednictvím kterých se z pohodlí svého domova přenesete do prostředí úplně odlišného – mezi industriální památky a do tajemného podzemí.
Navštivte příbramské podzemí v doprovodu geologa, klimatologa a spisovatele Václava Cílka.
Interaktivní prohlídky Prokopské štoly věnované nejmenším návštěvníkům se v minulé sezóně těšily velké oblibě. Pořad Toulavá kamera vám tento úspěšný počin představí a věříme, že vás také navnadí a po znovuotevření muzea do Příbrami zavítáte.
Zavzpomínejte si na osmi sté výročí města Příbram, které se slavilo v roce 2016. Hornické muzeum při této významné příležitosti připravilo úspěšnou výstavu Zmizelá Příbram.

Facebook

Na facebookovém profilu muzea je v posledních dnech velmi živo! Průběžně jsou tam uveřejňovány příspěvky od odborných pracovníků, jako jsou geologové, archeologové nebo historikové. Nejen že se díky nim dozvíte nové a objevné informace, ale také zjistíte více o činnosti zaměstnanců organizace. 

Novinky

A co se bude v příbramském muzeu dít, až se jeho chod vrátí do normálu? Možná se začne přestavovat! Instituce se zapojila do soutěže o dotace od Středočeského kraje. Její projekt se týká přestavby nádvoří před Ševčinským dolem. Po úpravě by toto prostranství bylo opatřeno novými lavičkami, byly by tu zřízeny atrakce pro děti a postaveny altánky připomínajícími báňskou historii.
Vytvořeno 2.4.2020 15:49:27 | přečteno 413x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load