Zahřejte se zimním během!

Sportovní aktivity zlepšují nejen fyzičku, ale také náladu a věříme, že to každý z nás v této nelehké době uvítá. Vypravte se v sobotu 16. ledna do Vlašimi a protáhněte chladem ztuhlé svaly. Již po sedmačtyřicáté se, pokud to situace dovolí, bude konat Zimní běh na Blaník, půlmaraton, jehož trasa vede od vlašimského zámku na bájnou horu Blaník a zpět.


Zvětšit mapu
Patříte mezi nadšené běžce, chcete v novém roce vylepšit svoji fyzickou kondici, pokořit své vlastní domnělé limity nebo zamávat s utkvělým přesvědčením, že se řadíte mezi chronické odpadlíky, co se plnění novoročních předsevzetí týká? Anebo chcete podpořit své blízké či přátele a fandit jim na startu a v cíli? Pak se v sobotu 16. 1. vypravte do Vlašimi, ke zdejšímu zámku, odkud první běžci vyrazí již chvilku po deváté ráno. Trať od vlašimského zámku k rozhledně ve tvaru husitské hlásky a zpět je dlouhá 23,5 kilometru a závodníci zdolají převýšení 615 metrů. Nejrychlejší běžci trasu zvládnou urazit i za méně než dvě hodiny. Běhu se v minulých letech účastnili také závodníci ze zahraničí, například z Polska, Slovenska, Rakouska, Německa nebo Ruska, tento rok ale naši přátelé z jiných zemí budou pravděpodobně na startu chybět a bude nezbytné dodržovat i jiná, netypická opatření.
 
Letos byli organizátoři kvůli pandemii covid-19 nuceni přijmout několik opatření, která budou chránit běžce i diváky. „Sledujeme nařízení vlády a podle stupně rozvolnění, který bude aktuální, budeme postupovat,” uvedl Ondřej Pojmon ze spolku Běh na Blaník. Již nyní je jisté, že na startu budou mít běžci roušky nebo nákrčníky, při běhu si je ale budou moci sundat. Pro pořadatele a fanoušky bude rouška, šála nebo jiné zakrytí úst samozřejmostí. Pokud zatoužíte po některém z reklamních produktů, kterými jsou tento rok například čelenky, čepice, návleky na ruce nebo nákrčníky s veselými obrázky lišky, stromů a logem závodu, raději si je objednejte předem. „Na čelenku se může těšit každý, kdo se postaví na start. U dalších pomůcek ještě není jisté, zda je bude možné prodávat na startu závodu, proto doporučujeme zájemcům, aby si je předem objednali v našem e-shopu,” upozorňuje Ondřej Pojmon.

Vytvořeno 17.12.2020 10:20:39 | přečteno 184x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load