Zaposlouchejte se do filmů!

Také se vám stává, že vás filmová scéna dojme nebo že v záchvatu upřímného smíchu málem spadnete ze sedačky? To mají na svědomí nejen skvělé scénáře, bravurní herecké výkony či úchvatná kamera… za přívalem emocí hledejte také hudbu! Že se jedná o velmi důležitou a neprávem opomíjenou složku kinematografických děl vám i letos dokáže festival SOUNDTRACK Poděbrady konající se na konci srpna.


Zvětšit mapu
Jak se nejlépe rozloučit s odcházejícím létem? Na velkolepé a pohodové kulturní akci, jiným slovy – na festivalu SOUNDTRACKPoděbradech, který proběhne poslední prázdninový víkend od 27. do 30. srpna. Čeká vás skvělý zážitek a to i přesto, že musel být původní naplánovaný program vzhledem ke komplikované situaci a vládním opatřením změněn. „Vyčkávali jsme a do poslední chvíle doufali, že program festivalu proběhne tak, jak jsme ho téměř rok plánovali a připravovali. Vzhledem k aktuálním omezením by ale hlavní program proběhnout nemohl, a tak jsme se rozhodli, že vystoupení naplánovaná původně na rok 2020 přesuneme na rok 2021. Každopádně ale jedeme dál,“ uvedl zakladatel a ředitel festivalu, producent, skladatel a člen skupiny Lucie Michal Dvořák.
 
Proto podtitul letošního, již pátého ročníku zní: Jedeme dál! „Pro nikoho z nás nebylo letošní jaro jednoduché, pandemie koronaviru se dotkla nás všech. Letošním SOUNDTRACK festivalem chceme poděkovat všem, kteří bojovali v první linii. Díky za jejich obětavost a našim fanouškům za pochopení a trpělivost,“ dodává Dvořák.
 
Na co se tedy v rámci letošního SOUNDTRACKU, který propojuje hudbu, filmy a multimédia, můžete těšit? Například na multimediální show iMucha, velkolepou poctu slavnému českému secesnímu umělci Alfonsi Muchovi. Na zdi poděbradského zámku budou promítána díla tohoto světoznámého malíře a grafika, a to jak zasněné krásky z jeho plakátů, tak výjevy ze Slovanské epopeje. Projekt je věnovaný právě tomuto umělci ne náhodou – Alfons Mucha byl pravidelným a nadšeným návštěvníkem zdejších lázní! Další večer bude odehrán koncert, který vzdá hold tvůrci jinému, z odlišné branže a současnému – skladateli Ondřeji Soukupovi. V podání Filharmonie Hradec Králové zazní skladby, jež složil pro slavné české snímky jako Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve nebo Requiem pro panenku.
 
Všechna představní si budete tento rok moci vychutnat zdarma. Více se o programu, vstupenkách a praktických informacích dozvíte na stránkách festivalu 2020.soundtrackfestival.cz.

Vytvořeno 17.8.2020 9:57:14 | přečteno 252x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load