Zlepšete si náladu plánováním výletů

Jak si zpříjemnit domácí izolaci? Začněte plánovat cesty, na které se vydáte, až současná situace pomine a vy se budete moci vypravit, kamkoliv se vám zachce. Nesmíte vynechat střední Čechy, máme tu tolik míst, která už nyní připravují zajímavé programy a poutavé akce.


Zvětšit mapu

Hrádek v Kutné Hoře

V této pobočce Českého muzea stříbra zjistíte, jak se žilo ve středověku a jak vypadaly běžné dny místní šlechty v době, kdy se Kutná Hora těšila největší slávě. V rámci expozice se také dozvíte více o práci havířů a dokonce se podíváte do podzemí – do štoly sv. Jiří, jež byla součástí dolu už ve středověku.
České muzeum stříbra, obrázek se otevře v novém okně

Skalní obydlí Lhotka na Kokořínsku

Procházky chráněnou krajinnou oblastí Kokořínsko jsou pokaždé úžasným zážitkem, ale my pro vás máme jeden speciální tip! Až sem zase zavítáte, zajděte se podívat do malebné obce Lhotka, kde se nachází nejdéle trvale obývané skalní stavení této oblasti. Unikátní kulturní památka se nachází na turistické trase vedoucí z Mělníka.
Skalní obydlí Lhotka_1, obrázek se otevře v novém okně

Hornické muzeum Příbram

Příbramský důl se mohl před 145 lety pochlubit úžasným úspěchem. Roku 1875 dosáhli zdejší těžaři světového prvenství – dostali se do hloubky jednoho kilometru pod zemí! Na počest jejich pracovního triumfu se konaly velkolepé několikadenní oslavy. Tuto výjimečnou událost můžete docenit při procházce Březovými Horami. Váš obdiv si zajisté vyslouží i hlavní šachetní budova dolu Vojtěch pocházející z roku 1870.
Hornické muzeum Příbram, obrázek se otevře v novém okně

Výstava Prezident odešel v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech

Nejnovější část dlouhodobé expozice byla otevřena u příležitosti stého výročí založení naší republiky. Prezentuje období těsně po Masarykově smrti a poutavou a srozumitelnou formou dokresluje atmosféru po odchodu prvního československého prezidenta.
Muzeum T.G.M. Rakovník, obrázek se otevře v novém okně

Poklady ze středověkých tvrzí a hrádků Jesenicka ve Vlastivědném muzeu Jesenice

Nová expozice Vlastivědného muzea Jesenice je věnována středověkému osídlení regionu. Tato oblast byla již od 13. století hojně poseta opevněnými sídly drobné šlechty. Stopy po středověkých objektech jsou v terénu stále patrné, a tak na výstavě kromě fotografií a plánků spatříte také starší i nové nálezy z těchto dávno zaniklých stavení.

Expozice řemesel v Muzeu Nové Strašecí

Tato výstava je plná vzácných sbírkových předmětů a replik, které vám přiblíží venkovský životní styl v minulých stoletích. Zjistíte, jak se dříve připravovaly pokrmy, jak se pečovalo o malé děti, tkaly látky, šila obuv nebo zpracovávalo dřevo či kov.
Vytvořeno 3.4.2020 11:14:56 | přečteno 377x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load