Zoologické zahrady otevřely své brány

Ve všech zoo po celé České republice byl začátek jara smutný – chodníky kolem výběhů byly pusté, u klecí ani voliér nebylo vidět živáčka, na zvířecí obyvatele se nikdo neusmíval. To se naštěstí dnes, v pondělí 27. dubna, mění! Zoologické zahrady a farmy otvírají své venkovní expozice a všichni si tak konečně budeme moci zpříjemnit nadcházející prodloužený víkend návštěvou zvířecí říše.


Zvětšit mapu
Určitě se vám už po vašich oblíbených němých tvářích stýská. Máte nejraději rozverné lemury? Nebo k vašim oblíbencům patří krotcí poníci? Také vám pozorování surikat a jejich roztomile udivených výrazů pokaždé vyloudí úsměv na tváři? Máme pro vás návrh – co si naplánovat výlety do všech středočeských zoo a na všechny naše farmy? Potulování mezi výběhy vám zajisté zlepší i ten nejnepříjemnější den!
 
Samozřejmě bude nutné dodržovat určitá nařízená opatření, jako jsou nákup vstupenek online, prodej občerstvení a suvenýrů bude probíhat jen přes výdejní okénko a stále trvá uzavření vnitřních expozic a pavilonů. Ale i tak bude váš výlet stát za to! Podívejte se na náš web zde – najdete tu seznam středočeských zoo, zooparků a farem, kde se na vás už moc těší. A to jak chovatelé, tak jejich chráněnci.
 
Aktuální informace o otevření venkovních expozic v paraZOO, Ekocentru Huslík a Motýláriu Votice si raději ověřte na oficiálních webových stránkách, Farmapark Soběhrdy otevírá ve čtvrtek 30. 4.

Veseleji bude od 1. května také ve sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá. V tento sváteční den budou znovu otevřeny zdejší minizoo a dětské hřiště. Zajeďte do areálu třeba na víkendový výlet, přivítají vás tu kozy kamerunské, emu a mnoho dalších zvířecích sympaťáků.

Vytvořeno 27.4.2020 13:05:35 | přečteno 468x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load