Rozhovor s ambasadorem Felixem Slováčkem

Vlastním jménem Antonín Slováček

Český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent

Působí v oblasti populární hudby a jako interpret klasického klarinetového repertoáru

Zvětšit mapu

Jak nejraději trávíte volný čas a jaká středočeská místa patří mezi Vaše nejoblíbenější? 

Volný čas, kterého je bohužel velmi málo, nejraději trávím na procházkách v lesích, na golfových greenech nebo na tenisových kurtech. Samozřejmě také poslouchám muziku a vybírám skladby a písničky, které by se mohly hodit na CD nebo na koncerty. Miluji Prahu a tu také považuji za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Nutno ale říct, že ve středních Čechách je mnoho působivých míst, kam se rád vracím – například Kutná Hora, Kolín, Čáslav, Mělník, Mladá Boleslav, Kladno, Slaný nebo Nelahozeves, kde se narodil Antonín Dvořák.

Vaší největší láskou je zajisté hudba. Co byste si pustil při lenošení v městských lázních ve Mšeně a co při procházce malebnou okolní krajinou?

Při lenošení v lázních bych si pustil swing anebo barokní muziku, jako je třeba ta od Tomase Albinoniho (Adagio) nebo Alessandra Marcella (druhá věta hobojového koncertu d-moll). Na procházce pak třeba Te Deum Prelude od Charpentiera nebo muziku Burta Bacharacha nebo The Beatles. Mám radost i z nových písniček dcery Aničky (Nepopsaná).

Kdyby byly střední Čechy skladba, která by to byla?

Střední Čechy by byly asi symfonická báseň Z českých luhů a hájů z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany nebo polka Jásavá (Mělnická) od skladatele Ferdinanda Petra.

Jako uznávaný hudební umělec jste jistě vystupoval i ve Středočeském kraji. Kde se Vám hrálo nejlépe?

Nejlépe se mně hrálo a vystupovalo v divadle ve Slaném, kde jsme společně s Karlem Gottem natáčeli pořady. Hrál jsem snad ve všech středočeských městech a rád se do každého z nich vracím. Moc se mi líbilo vystoupení s Big Bandem na náměstí v Kolíně při akci Kmochův Kolín, kde jsme na závěr vystupovaly všechny orchestry společně. To byla nádhera! Také rád vzpomínám na koncerty v Poděbradech, jednak v rámci festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, a také na vystoupení se symfonickými orchestry na lázeňském náměstí.

Jak budete trávit letošní léto a kde by se odehrála dovolená Vašich snů? 

Letošní dovolenou strávím v Českém ráji, kde budu s dětmi na chalupě s výhledem na Trosky, a také v jižních Čechách u Třeboně. A dovolená snů… to bych si vybral ostrov Bora-Bora ve Francouzské Polynésii.

as4u_galadr_show_style_2-606666
Vytvořeno 11.6.2020 12:29:30 | přečteno 344x | jakub.kulhanek
 
 
load