Rozhovor s Václavem Noidem Bártou

Český rockový zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a dabér


Zvětšit mapu

Nedávno se Vám narodila druhá dcera a Váš pracovní diář musí být jistě hodně plný. Máte čas na odpočinek?

Od podzimu minulého roku jsem už dvojnásobným tátou a je to nádhera! Obě moje dcery, starší Terezka a druhorozená Eliška, mi dělají velkou radost. Ale čas na odpočinek si vždycky najdu, bez toho by to nešlo. Volno trávím nejčastěji se svojí rodinou na zahradě nebo se vydáme na výlet. Například v následujících dnech máme v plánu zajet k mému kamarádovi Jakubovi Vágnerovi, který žije u jezera Katlov, kde budeme společně chytat sumce, to je skvělý relax! 

Před časem jste radikálně změnil svůj životní styl a začal žít zdravěji. Jsou nyní součástí vašich všedních dnů i procházky, pobyt v přírodě a výlety?

Pohyb potřebuju, dělá mi dobře a bez procházek v přírodě si už svůj život neumím představit. Co se týká výletů, máme jasný plán. Moje dcera Terezka miluje princezny, takže nás v létě čeká cestování po hradech a zámcích, abychom se podívali, kde princezny bydlely. Také bychom chtěli zajet na farmu Soběhrdy, kde mají mnoho zvířat a atrakcí pro děti.

Z Prahy jste se přestěhoval do Středočeského kraje, co Vás k tomuto rozhodnutí přivedlo?

V Praze jsem se narodil a dlouho žil v domě přímo pod Nuselským mostem. Postupně jsme se ale stěhovali dál a dál od centra – nejdříve do Strašnic, potom do Klánovic, odtamtud do Uhříněvsi a poté do Mukařova. Střední Čechy mám rád, je to strategicky výhodné místo, protože se snadno a rychle dostanu do Prahy, kde pracuju, ale zároveň jsem tu obklopený krásnou přírodu. Vyrůstal jsem tady, je to zkrátka můj kraj.

Jste úspěšný zpěvák a často koncertujete po celé republice, zajisté jste odehrál mnoho vystoupení i v našem regionu. Kde se vám vystupovalo nejlépe a proč?

To přeci nemůžu říct, kde to bylo nejlepší, abych ostatní místa, které nezmíním, nenaštval! (smích) Ale dobře, uvedu jako příklad vystoupení na dětském dni v Mukařově. Musím Mukařovu jako místní trochu nadržovat. Mám to tam moc rád.

Kdybyste měl vyjmenovat tři středočeská místa, která by měl každý alespoň jednou za život navštívit, která by to byla a proč?

Určitě Kutnou Horu, to je nesmírně krásné město plné památek. Pak Klánovice, část Prahy, která je plná zajímavých vil. A břehy řeky Sázavy, moc rád se po nich procházím. Ale úžasných středočeských koutů je samozřejmě mnohem víc, napadá mě ještě vyhlídka Máj a soutok Sázavy s Vltavou u Davle.

Co vás čeká o prázdninách? Budete mít volno, nebo bude Vaše léto pracovní? Máte pro nás tip, kam utéct před letním parnem?

Na léto nějaké naplánované povinnosti mám – čeká mě práce ve studiu a taky budu točit klipy se svým ParaNOID studiem. Ale zkoušky v divadle mi odpadly, takže budu mít o prázdninách více volna, než je pro mě obvyklé. Určitě ty volné dny využiji tak, že budu se svojí rodinou, budeme jezdit po hradech a zámcích, však víte, za princeznami. (smích) Také bychom se rádi projeli vláčkem kolem Sázavy. A před letním vedrem se nejraději schovávám ve Voděradských bučinách u Mukařova, skvěle se tam houbaří. Míst, co stojí za návštěvu, je ale ve středních Čechách spousta, určitě se pokusíme navštívit jich co nejvíc. A to doporučuji i ostatním!

as4u_galadr_show_style_2-606915

Vytvořeno 19.6.2020 12:51:17 | přečteno 303x | linda.dlouha
 
 
load