Rozhovor s Viliamem Sivekem

Generální ředitel rodinného podniku SIVEK HOTELS, majitel cestovní kanceláře, předseda Fóra cestovního ruchu ČR, čestný předseda Asociace cestovních kanceláří ČR, spoluzakladatel a předseda Správní rady neziskové organizace Modré dveře, z.ú. 


Zvětšit mapu

Jste velmi vytížený, nastanou ve Vašem životě někdy chvíle, kdy byste neměl co na práci?

Vlastně jsem se nikdy v životě nenudil. Jako desetiletý kluk jsem chodil do kamenolomu nakládat kámen, abychom měli s babičkou na chleba, ve čtrnácti do uhelných dolů na Ostravsku a vůbec se nenudím ani jako podnikatel, který má za sebou třicet let úspěšného podnikání.

Je známo, že je do Vašeho podnikání zapojeno několik členů Vaší rodiny – jak spolupráce funguje? Kdo má poslední slovo a jak řešíte případné neshody?

V mém podnikání je zapojeno pět rodinných příslušníků, ale to není tak podstatné. Důležité pro mě je, že většina mých spolupracovníků to se mnou táhne už 20, 25, 28 let. Vnímám je jako svoji druhou rodinu. Vždy jsem všem měřil stejně podle rčení „Padni komu padni„ a právo veta jsem si ponechal jak v rámci práce s rodinou, tak s ostatními kolegy.

Jakým způsobem se od práce odreagováváte?

Do práce jezdím za tmy a za tmy se vracím domů. Většinu roku jezdím autem, ale pokud to počasí dovolí, tak i na motorce nebo na kole. Když se někdy najde chvilka volna, trávím ji s rodinou. Ale přiznám se, že si nejraději lehnu na zahradu, zavřu oči a snažím se na nic nemyslet. Tedy spíš si v hlavě neustále opakuji „Na nic nemysli“, ale většinou se mi to nedaří.

Jste velkým fanouškem rychlých kol Harley-Davidson. Říká se, že při jízdě na motorce je pohled jasnější, úsměv hlubší a srdce bije silněji. Platí to i pro Vás? Máte oblíbené trasy?

Nevím, zda mi srdce bije rychleji, ale na motorce jste spojeni s krajinou, cítíte vůni půdy, stromů, šlehání větru, ten svobodný pocit z jízdy se dá těžko popsat. Nejraději mám cesty kolem Karlštejna, Křivoklátu, Kutné Hory a také Kokořínsko a Máchův kraj. Nikdy nevyjíždím mimo střední Čechy. Je tady ještě mnoho lokalit, které bych na motorce rád prozkoumal.

Jak často se dostanete do přírody a jak v ní svůj čas trávíte?

Bohužel s ohledem na to, jak jsem vytížený, se do přírody dostanu velmi málo. Když už se poštěstí, obejmu strom a snažím se z něho čerpat sílu. Nejčastěji se pohybuji na kole v okolí Říčan a po Ladově kraji. Také se těším, až zajedu do Brd.

Navštěvujete rád památky, muzea a galerie?

Nejsem častým návštěvníkem muzeí a galerií. Raději vnímám krajinu, architekturu památek, atmosféru, klid a šum přírody.

Prozraďte nám, co Vás čeká v létě. Uvažoval jste, že byste dovolenou strávil ve Středočeském kraji?

Možná se vypravíme s obytným vozem někam do přírody, k vodě, na kola. Nevím ještě přesně, kam to bude. Možná na Kokořínsko a pak se uvidí.  V práci jsem neustále mezi lidmi a chvilky, které mám jen pro sebe, jsou pro mě vzácné.

 

 


Vytvořeno 19.6.2020 12:51:46 | přečteno 291x | linda.dlouha
 
 
load