Výlety podle Denisy Helceletové

Prožijte aktivní dovolenou pod hradem Bezděz ve areálu Vrchbělá, přeneste se do včelího úlu v interaktivním muzeu nazvaném Včelí svět nebo objevte život pod vodní hladinou ve Vodním domě v Hulicích, které doporučuje mistryně Evropy v atletice Denisa Helceletová.

Zvětšit mapu

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá

Skalní město Kokořínsko láká především svou romantickou a pohádkovou podobou. Bloudění ve skalních uličkách a procházku poklidnou krajinou můžete zpestřit Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá nedaleko Máchova jezera.

Na děti čeká minizoo se pštrosy, kozami a lamami, dřevěné herní modely nedalekých hradů Bezděz, Ralsko a Zvířetice nebo klikatící se cyklocestička, která může posloužit třeba pro jejich první kolové pokusy. Pro opravdu krásný výhled a Bezděz jako na dlani nezapomeňte vystoupat na vrchol rozhledny anebo překonejte vlastní strach v dobrodružném lanovém centru. Areál také nabízí ubytování v hotelu či kempu, a tak si svou dovolenou můžete náležitě a v klidu užít.

as4u_galadr_show_style_2-610058

Včelí svět

U hráze vodní nádrže Švihov, která byla vybudována na řece Želivce, stojí poklidná vesnička Hulice. V jejím centru se nachází interaktivní muzeum Včelí svět, který vás podobou svého interiéru přenese do včelího úlu.

Vydejte se poznat včelí královskou rodinu a zjistěte, jak moc jsou tito malí tvorové pro přírodu důležití. Prozkoumejte jejich svět pod mikroskopem i s pomocí interaktivních obrazovek. Pro ty nejzručnější dítka, jsou připraveny dílničky, kde si vyzkouší výrobu svíčky z pravého včelího vosku.

as4u_galadr_show_style_2-610059

Vodní dům

Jen kousek za Hulicemi se nachází další zajímavé místo, které vaše děti ocení především v parných dnech. Venkovní dvůr s vodními prvky pobaví malé i velké. Co takhle roztočit Archimédův šroub nebo roztočit kolo jen za pomocí vody? Fyzika nikdy nebyla zábavnější!

Ve vnitřních prostorech se seznámíte s životem pod vodní hladinou a prozkoumáte i ten nejdrobnější vodní mikrokosmos. Věděli jste, že žádná voda nechutná stejně? Přesvědčte se o tom ve vodním baru. Zastavte se na vodní degustaci.

as4u_galadr_show_style_2-610060


Vytvořeno 22.6.2020 15:29:46 | přečteno 2729x | karolina.kratochvilova
 
 
load