Výlety podle Michala Dvořáka

Dopřejte si odpočinek a lázeňskou péči v jednom z hotelů na poděbradské kolonádě, vezměte děti vydovádět do Mirakula, herního areálu jako z dětského snu, nebo si zapůjčte člun na Slapské přehradě a přeneste se na Jadran. Prožijte radosti života ve středních Čechách a poznejte místa, která doporučuje zakládající člen skupiny Lucie – Michal Dvořák.


Zvětšit mapu

Lázeňské město Poděbrady

Na břehu řeky Labem v úrodné polabské kotlině leží lázeňské město Poděbrady, jenž největší slávy dosáhl za vlády krále Jiřího z Poděbrad. Kromě léčivé minerální vody nazvané Poděbradka, teplých lázeňských oplatek a relaxačních masáží, najdete v tomto nevelkém, ale malebném městečku řadu aktivit.

Sportovci mohou zavítat na nedaleké 18jamkové golfové hřiště, kvalitní asfaltová cyklotrasa dovede bajkery do dalšího královského města, Nymburka, nebo na soutok řek Labe a Cidliny. Pro filmové fanoušky je na náměstí u zámku, jehož nádvoří je ozdobeno plastickými srdci, připraveno Film Legends Museum, tedy česky řečeno muzeum filmových legend. Setkat se tu tak můžete třeba s Predátorem, Spidermanem nebo Harrym Potterem. V letních dnech oceníte odpočinek na břehu jezera s písčitými plážemi. Žádná romantická duše by pak neměla vynechat klidnou vyhlídkovou plavbu po Labi s lodí jménem král Jiří.

Park Mirakulum

Část rozlehlého bývalého vojenského území nalezla nové využití. Na 10 ha vyrostlo herní městečko. Skluzavky, trampolíny, lanovky, prolézačky, hrady, podzemní chodby a řada dalších aktivit činí z parku Mirakulum dětský ráj. Park je svojí podobou a složením v naší republice unikát.

A kdo by si snad myslel, že je to jen pro mrňata, toho vyvedeme z omylu. Mirakulum se před časem spojilo s nedalekým tankodromem, ke kterému vás doveze úzkokolejný vláček. V tankodromu na všechny malé i velké vojáky a zbojníky čekají zákopy, podzemní bunkry, střelnice i těžká vojenská technika. Opravdový a nezapomenutelný zážitek pak přinese jízda v obrněném BVP, který vás doveze přes kopce a mokřiny zpět do Mirakula.

Přehrada Slapy

Jen si to představte: ležíte na pláži, kůže růžoví pod slunečními paprsky a na vodní hladině se prohánějí motorové čluny vytvářející vlnky, které se rozbíjejí o břeh. Ne, skutečně nepopisujeme vaši dovolenou na chorvatských plážích. Stačí se vydat ke břehům vodní nádrže Slapy.

Slapy jsou 6. největší přehradní nádrží u nás a její nejhlubší místo dosahuje 58 m. Vznikla vybudováním hráze s malou vodní elektrárnou v 50. letech minulého století a stala se tak součástí tzv. Vltavské kaskády, ke které dále náleží např. Orlík, Vrané nebo Štěchovice.


Vytvořeno 1.7.2020 11:07:36 | přečteno 2151x | karolina.kratochvilova
 
 
load