Výlety podle Václava Noida Bárty

Zavítejte na zámek Mnichovo Hradiště, odpočiňte si v Průhonickém parku zapsaném na seznamu UNESCO nebo vyrazte s nejmladšími členy rodiny do zábavného Farmaparku Soběhrdy, které doporučuje oblíbený muzikálový herec Václav Noid Bárta.


Zvětšit mapu

Zámek Mnichovo Hradiště

Český ráj, oblast, pro níž jsou typické skalní uličky, pohádkové legendy a místa spjatá s rodem Valdštejnů, na svém okraji ukrývá barokní zámek, který často bývá neprávem mimo hlavní pozornost turistů. Zajímavá prohlídka interiérů vás zavede do míst, kde se sešla tzv. Svatá Aliance, (rakouský císař František I., ruský car Mikuláš a pruský korunní princ Bedřich Vilém na zámku uzavřeli spojenectví), do prostor empírového divadla s dobovými kostýmy, nebo do knihovny z duchcovského zámku, kterou spravoval věhlasný svůdník Giacomo Casanova.

Nedaleko zámeckého barokního areálu stojí bývalý kapucínský klášter, jehož součástí je kaple sv. Anny. V ní se dodnes nachází hrobka majitele mnichovohradišťského zámku, generalissima císařských vojsk, Albrechta z Valdštejna.

as4u_galadr_show_style_2-607889

Průhonický park

Střední Čechy se mohou pyšnit hned několika památkami UNESCO. Jedním z nejnovějších je i zámecký park v Průhonicích na okraji hlavního města. Pro svoji krásu a rozmanitou květenu byl roku 2010 připsán na seznam UNESCO. Přírodně krajinářské dílo o rozloze 250 ha přináší zasloužený odpočinek s vůní rododendronů, růží a dalších květin. Příjemnou procházku doplňují romantické stavby, které se v parku ukrývají. Můžete se podívat k České chaloupce, ochladit se u umělých vodopádů nebo vystoupat na vrchol Glorietu.

Samotný zámek pak jistě bude mnohým z vás povědomý, ačkoliv jste třeba v Průhonickém parku ještě nebyli. Jeho romantická podoba učarovala nejednomu filmovému štábu, a tak zámek posloužil jako kulisa v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, S čerty nejsou čerty, Kouzelný měšec, Třetí princ, Arabela nebo Koloběžka první.

as4u_galadr_show_style_2-607890

Farmapark Soběhrdy

Ve Farmaparku Soběhrdy můžete strávit celý den. Děti se tu opravdu z blízka seznámí s více než 60 druhy zvířat, vyzkouší si obratnost v lanovém parku, vyřádí se na velké řetězové houpačce nebo na trampolíně a na dřevěné lodi proplují rozbouřenými moři. Soutěžního ducha upokojí při závodech na traktůrcích či odrážedlech anebo pro ně uspořádejte závody ve stavbě nejbizardnějšího domku z dřevěných kostek.

A nepřeje-li počasí venkovním aktivitám, nemusíte zůstávat sedět doma. Zavítejte na místní vnitřní hřiště, které je pro vaše pohodlí vytápěné.

as4u_galadr_show_style_2-607891


Vytvořeno 19.6.2020 13:12:38 | přečteno 2888x | karolina.kratochvilova
 
 
load