Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Rozhledová místa na Mladoboleslavsku

Míst, odkud se nabízí vskutku široký rozhled, je na Mladoboleslavsku několik. Překrásnou vyhlídku najdete přímo v srdci Mladé Boleslavi, a to na Vyhlídkové věži Staré radnice.

Jako na dlani zde máte nově zrekonstruované Staroměstské náměstí i široké okolí. Na ochozu věže je umístěn mincovní dalekohled. Na všech stranách čtvercové vyhlídky jsou pak na tabulkách umístěných na zábradlí popsány všechny důležité budovy i přírodní útvary, které je zde možné pozorovat.

Jako rozhledny mohou dobře posloužit především věže romantických hradních zřícenin. Novější část Mladé Boleslavi máte jako na dlani z nakloněné věže Michalovické putny. Do panenské krajiny v údolí Jizery je pak možné shlédnout z napůl dochované věže hradu Zvířetice nedaleko Bakova nad Jizerou. Konečně práh Českého ráje má poutník před očima při pohledu ze skalního ostrohu, na němž se rozkládá hrad Valečov.

V blízkosti Kosmonos stojí v těsném sousedství dva kopce s půvabnými názvy Baba a Dědek. Chcete-li vidět víc, vystoupejte na Dědka – ten je víc lysý. Přímo nad Mladou Boleslaví, nedaleko od jejího centra, se tyčí vrchol Chlum. Kopec je ale dost zalesněný, takže město uvidíte jen tehdy, budete-li mít štěstí a najdete dostatečně velký lesní průsek. Chlum je ale zajímavý také svým prastarým hradištěm, z něhož se dosud dochovaly výrazné obranné valy.

Zajímavou vyhlídku můžete najít i na nedalekém zámku Stránov, který je známý nejen jako jeden z nejpohádkovějších hradů v Čechách, ale i pro svou gotickou věž, na které naleznete rozhled do údolí řeky Jizery a na jeden z nejkrásnějších a nejmohutnějších železničních viaduktů u nás.

Mladá Boleslav

Sobota 27.11.
oblačno až zataženoden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -4 / 0°C
Pondělí 29.11.
oblačnoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load