Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Zámek Neuberk (nepřístupný)

Dvoukřídlý barokní zámek s neznámým původem, do kterého se chodilo krásnou anglickou zahradou,ukrývá poklad v podobě zachovalých fresek s mytologickými výjevy.

Zámek byl postaven v letech 1734–1738, přičemž při stavbě zámku byl údajně použit stavební materiál z nedaleké zříceniny hradu Rácov. Areál zámku tvoří hospodářské budovy a také bývalý pivovar. Nad průčelím budovy je erb zakladatelů zámku. Ve dvou pokojích se zachovaly fresky s mytologickými výjevy od významného českého malíře vrcholného baroka V. V. Reinera. Neuberkové sbírali staré české rukopisy a hosty na zámku byli například Josef Dobrovský či Václav Matěj Kramerius.

Během 2. světové války byl zámek obsazen německou armádou a po válce se stal i sídlem Rudé armády. Později přešel do vlastnictví Mladé Boleslavi. V prvním a druhém patře zde měl bytový podnik byty, které nájemníci postupně devastovali. Následně byl zámek vrácen městu Mladá Boleslav, které začalo s drobnými úpravami. Nyní je zámek v soukromém vlastnictví Stanislava Hendrycha, který ho postupně rekonstruuje.

Zámek není přístupný veřejnosti.

Zvětšit mapu
Mladá Boleslav

Vinecká 1, Mladá Boleslav, 293 01

Středa 1.12.
oblačno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
Čtvrtek 2.12.
přeháňkyden 3 / 7°Cnoc 1 / 5°C
Pátek 3.12.
polojasno až zataženoden 0 / 4°Cnoc -5 / -1°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load