Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

TJ Sokol Mladá Boleslav

Sokolovna se nachází v urbanisticky významné poloze v plochách dotvářejících charakter Městské památkové zóny, a to v prostoru městského parku Výstaviště s přilehlým souborem významných budov, jakými jsou 8leté Gymnázium, Gymnázium Dr. Pekaře, Městské divadlo, budova Komerční banky a další.
V TJ Sokol se během týdne působí řada sportovních oddílů i oddíly všestranného cvičení. Vybírat můžete z jógy, orientálních tanců, jazzové taneční skupiny, gymnastiky, šplhu, parkouru, florbalového týmu nebo například Capoeiry. Zapojit se můžete také do lekcí pohybových meditací a zdravotního cvičení. Objekt Sokolovny je využíván i oddíly fotoklubu a šachového klubu. V budově Sokola se nachází také krytý bazén s provozem pro školy plavání.

Historie objektu

Vlastní objekt sokolovny byl vystavěn v r. 1905, v době, kdy na přelomu 19. a 20. století došlo k výrazné hospodářské prosperitě a k rozvoji stavební činnosti. Urbanisticky se město od historického jádra začalo rozšiřovat severním směrem k nově vybudované železniční trati. Mnohé objekty získaly postupně nový výraz secese, zároveň se započalo i s péčí o úpravu městského parteru při zakládání nových ulic.

Slavnostní otevření sokolovny se konalo v roce 1905, kdy večer byl věnován slavnostní akademii, již se kromě desítek hostů zúčastnili i pražští jízdní Sokolové, kteří dorazili do města na koních. V neděli se konal mohutný slavnostní průvod, lemovaný stovkami místních obyvatel.

Zvětšit mapu
mailMladá Boleslav

Palackého 223, Mladá Boleslav, 293 01

GSM:+420 775 737 332
E-mail:jirounek@sokolmb.cz
Web:www.sokolmb.cz
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -4 / 0°C
Pondělí 29.11.
oblačnoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Úterý 30.11.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load