Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Bojovali jsme za Československo – výstava o čs. válečných letcích v RAF

Zveme všechny zájemce o historii a nejen ty na výstavu o československých letcích v RAF a taky rodákovi z Mnichova Hradiště, Karlu Stanislavu Ottovi. Výstava začíná 15. 8. a bude umístěna v Sále Klubu Mnichovo Hradiště, Mnichovo Hradiště, Masarykovo náměstí 299.

Panelová výstava připomínající 95. narození palubního střelce RAF a vojáka 11. pěšího pluku - Východního Karla Stanislava Otty, rodáka z Mnichova Hradiště. Na 17. panelech jsou zachyceny osudy československých letců, příslušníků RAF a jejich perutí, a to od 30. let, od začátku jejich kariéry, přes okupaci Československa, nebezpečné odchody do zahraničí, perzekuci jejich rodinných příslušníků, boje v Polsku, Francii, na Středním Východě a boje o život v SSSR, československé perutě v RAF, návrat do osvobozené vlasti, komunistickou perzekuci a dnešní znovu připomínání prostřednictvím památníků, knih, filmů atd. Na výstavě naleznete i osudy některých letců za druhé světové války, například jednonohého letce, muže, který přežil šest dní na záchranném člunu v lednovém moři, výstava zachycuje i osudy žen, které sloužily v ženských pomocných sborech (WAAF), některé oběti komunismu a rodáky z Lidic, příslušníky RAF, kteří se po válce nemohli a nesměli vrátit domů. Výstava obsahuje mnohé dokumenty a fotografie z rodinných archivů, tak je uvidíte vůbec poprvé. V loňském roce byla výstava prezentována ve Velké Británii, u příležitosti 75. výročí vzniku většiny čs. perutí v RAF.

Výstava probíhá v termínu 15. 8. - 14. 9 .2016 ve všední dny 9-17 hod a je umístěna v Sále KLUBu Mn. Hradiště s.r.o., Mnichovo Hradiště, Masarykovo náměstí 299.

Vstupné 40 Kč (děti a senioři 25 Kč)

Mnichovo Hradiště

Úterý 30.11.
dešť se sněhemden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Středa 1.12.
oblačno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
Čtvrtek 2.12.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load