Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Krajinou Červenského rybníka

Naučná stezka Krajinou Červenského rybníka nabízí návštěvníkům příjemnou procházku v každé roční i denní době. Okruh dlouhý asi 3 km je vhodný pro všechny věkové skupiny, včetně rodin s kočárky.

Stezka začíná a končí u Továrenského rybníka na severním okraji Dolního Bousova (ulice Tovární), stezka není vhodná pro cyklisty. 

Po cestě potkáte 7 informačních tabulí s tématy, která souvisí s historií a současností navštívených míst. Dozvíte se zejména mnoho zajímavostí o zdejší přírodě.

Na trase stezky můžete pozorovat ptactvo, hmyz, rostliny. Na své si přijdou i houbaři. Už během března a dubna tu rostou smrže. Na dřevě stoletých tlejících vrb vyrůstají dřevokazné houby, choroše a slizovky-hlenky (přírodnina na pomezí živočicha a houby, neboli houba, která má schopnost pohybu). Zjara zde kvetou devětsily a medvědí česnek.

Z hlediska historie stezka nabízí zajímavý pohled na Červený mlýn, starý cukrovar a lihovar. Cesta po hrázi je lemována starými pískovcovými hraničními kameny, které odedávna vyznačovaly hranici mezi obcemi Dolní Bousov a Osek. Turisté jistě ocení výhledy do krajiny, na kterých v pozadí vystupuje panorama Českého ráje s loveckým zámečkem Humprechtem.

Aby cesta zvláště dětem příjemně plynula, je součástí stezky naučná hra včetně pracovního listu. (Ten je k dostání v Infocentru v Dolním Bousově nebo ke stažení na webu IC.)

Děti mohou při procházce stezkou vyplňovat pracovní list kapříka Pepy, který má pro ně na každé tabuli několik úkolů. Za vyplněný pracovní list čeká na malé badatele v Infocentru v Dolním Bousově drobná odměna. 

Praktické informace

Parkování

  • parkoviště u likérky (Továrenská ul.)
  • parkoviště u koupaliště (100 m lipovou alejí)

Občerstvení, nákupy

  • na koupališti (pouze v létě)
  • cukrárna na náměstí v Dolním Bousově
  • restaurace U sv. Kateřiny
  • firemní prodejna likérky (regionální výrobky)

Veřejné WC

  • infocentrum v Kostelní ulici
  • městský úřad na náměstí TGM
Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx

Začátek trasyZačátek trasy: Dolní Bousov, aut. st. Konec trasyKonec trasy: Dolní Bousov, aut. st. Délka trasyDélka trasy: 3 Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 1 Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká

Úterý 30.11.
dešť se sněhemden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Středa 1.12.
oblačno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
Čtvrtek 2.12.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load