Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Labská stezka na kole

Na Labské stezce se projedete až k prameni Labe v Krkonoších.

Nechte se svést k neobyčejnému cykloturistickému putování podél řeky Labe. Labská stezka patří k nejpůvabnějším a nejrozmanitějším dálkovým cyklotrasám v Evropě. Od Severního moře přes Labské pískovce a Polabí až k prameni Labe v Krkonoších vás čeká 1.300 km rozmanité a nedotčené přírody labských lužních lesů. Vydejte se na kole podél jedné z nejkrásnějších evropských řek a objevte bránu do Čech i největší český soutok! Labská stezka vás nebude nudit, středověká města i táhlé roviny se vystřídají se skalnatými pískovcovými a čedičovými srázy. Poznáte historii, architekturu i přírodu v jedinečném spojení. Navštivte historická sídla, vojenské pevnosti i romantické zámky, vyzkoušejte tradiční řemesla, svezte se vlakem, lodí či přívozem. Český úsek Labské stezky má 380 km (a dalších 80 km při využití odbočky do Prahy a zpět na Labskou stezku). Je značený jako cyklotrasa CT 2, částečně i česko-německým logem stezky stejně jako logem evropské trasy EuroVelo 7 - Sluneční trasy (Praha – Dolní Žleb) a EuroVelo 4 - Trasy střední Evropou (Lázně Toušeň – Kolín). Pokud se chcete podívat i do Prahy, odbočte v Mělníku pod historickým zámkem na Vltavskou cyklistickou cestu CT 7 přes Kralupy n. V. do Prahy, odkud se můžete po EuroVelo 4 napojit zpět na Labskou stezku u Lázní Toušeň. V Německu je Labská stezka značena německou verzí loga Labská stezka (Elberadweg). Povrch Labské stezky je většinou snadno sjízdný a asfaltový, v posledních letech byly vybudovány desítky kilometrů v bezpečném režimu cyklostezky, kam nemají přístup motorová vozidla. Díky rovinatému profilu, bohaté nabídce atrakcí a turistických cílů a perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.


Výběr z hlavních atrakcí a turistických cílů na Labské stezce ve Středočeském kraji

Polabí je charakteristické úrodnou půdou, mrtvými rameny Labe a písečnými jezery lákajícími ke koupání.Centrem regionu je Kolín s chrámem sv. Bartoloměje, synagogou a židovským hřbitovem. V Kolíně-Sendražicích se můžete svézt romantickou železnicí. Lázně Poděbrady lákají k odpočinku na lázeňské promenádě a ochutnávce minerálních pramenů. Následuje souměstí Brandýs n. L.-Stará Boleslav s renesančním zámkem, chodbou Rudolfinka, zámeckým pivovarem a 3 kostely, které jsou významnou národní památkou (Basilika Sv. Václava, kostel Sv. Klimenta a Poutní chrám Nanebevzetí p. Marie). Středočeský úsek Labské stezky uzavírá Mělník, královské město s dominantním barokním zámkem je významným vinařským centrem na soutoku Labe s Vltavou.

Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Týnec nad Labem

Web:www.labska-stezka.cz

Začátek trasyZačátek trasy: Týnec nad Labem Konec trasyKonec trasy: Mělník Délka trasyDélka trasy: 106km Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 9h Obtížnost trasyObtížnost trasy: Obtížná

Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load