Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Cyklovýlet z Kolína na rozhledny

Trasa od Mariny Kolín vedená k rozhlednám, vedená převážně dobře sjízdnými „terénními“ úseky, procházející mírně zvlněnou krajinou se zajímavými místy k zastavení i dalekými výhledy. Vedena mimo město k Bedřichově vyhlídce a dále k rozhledně Vodárna v Kolíně. Městem Kolín je vedena po méně frekventovaných ulicích.

Od Mariny v Kolíně (možnost parkování) pojedeme po ulici k vlakové zastávce Kolín zastávka. Tady po točitém nájezdu na lávku přes trať a dáme se vpravo po turistické zelené značce a cyklotrase č. 0109, která nás přivede podél břehu až do Klavar (bývalý areál mlýna, pila, zdymadlo) cestou uvidíte starý meandr Labe. Od něj odbočíte vlevo a po zpevněné polní komunikaci dojedete rovně až k přejezdu železniční tratě u zastávky Nová Ves u Kolína. Dále pojedeme stále rovně až hlavní komunikaci č. 38. U kostela zahneme doprava. Za pár set metrů odbočíme vlevo a potom stále rovně. 

Za Novou Vsí vystoupáme po asfaltové silnici k vodárně a za ní po lesní komunikaci na vrchol kopce Bedřichov (279 m) – během bitvy u Kolína r. 1757, zde měl pozorovatelnu pruský král Fridrich II der Grosse (Bedřich druhý Veliký). V současné době je zde nově vybudovaná rozhledna tzv. Bedřichova vyhlídka o celkové výšce 14m (vstup je zdarma), dále je zde pomník z r. 1842. 

Zpět do Kolína se vracíme po stejné trase. V Kolíně za areálem Tesco (ulice Na Pustině) se přes železniční přejezd dostaneme na Kollárovo náměstí a pak do mírného kopce pojedeme ulicí 5. Května podél OC Tesco ke křižovatce s ulicí Pražská. Vzhledem silnému provozu aut doporučujeme přejít na druhou stranu ulice a podél Penzionu Tatranská dojet po Tatranské ulici na první křižovatku. Zde odbočíme vpravo na ulici Zborovská. Pojedeme stále po této ulici až k rozhledně Vodárna. K cestě zpět doporučujeme vrátit se po Zborovské a Tatranské až na křižovatku s ulicí Pražská. Zde opět přejdeme na druhou stranu a pokračujeme pěšky vpravo k ulici na Petříně (rest. Theresia). Zde pak již na kole pojedeme z kopce dolů až ke křižovatce s ulicí Sluneční, kde zahneme doprava, 3 další křižovatky projedeme vlevo a dostaneme se až do ulice Sokolská až k rondelu, po kterém se dostane zpět přes železniční trať, do ulice Rybářská a ke Kolínské Marině.

Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx

Začátek trasyZačátek trasy: Marina Kolín Konec trasyKonec trasy: Marina Kolín Délka trasyDélka trasy: 18km Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 4h Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká, Střední Cílová skupinaCílová skupina: zdatnější rekreační cyklisté Typ kolaTyp kola: Trekové

Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load