Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Skiareál Kvasejovice

Sportovní areál v Kvasejovicích patří mezi největší lyžařská centra ve Středočeském kraji. Je vhodný jak pro zdatné sportovce, tak pro rodiny s dětmi, pro něž je k dispozici lyžařská škola s dětským parkem. Lokalita je zajímavá také díky své pradávné historii – užijete si zde lyžování v 1000 let staré vesnici!
Pro návštěvníky skiareálu Kvasejovice je připraveno kvalitní zázemí zahrnující zmíněnou lyžařskou školu, půjčovnu lyží a občerstvení za dobré ceny. Ti, kteří se rozhodnou strávit v malebné oblasti přezdívané Český Merán celý víkend, mohou vybírat z bohaté nabídky nedalekých hotelů a penzionů.
 
Ač je oblast kolem města Sedlec-Prčice známá především díky populární jarní události – turistickému dálkovému pochodu Praha–Prčice –, její malebnost okouzlí rovněž každého, kdo holduje zimním sportům. Krajina plná upravených tras je doslova rájem pro běžkaře.
 
Milovníci českých dějin pak zajisté ocení pradávnou historii místa – první písemná zmínka pochází již z roku 1045 a město Sedlec-Prčice je považováno za kolébka rodu Vítkovců. Pravděpodobně první z jeho členů byl Vítek z Prčice, vážený dvořan, jehož čtyři synové se stali zakladateli významných českých panských rodů.

Zajímavost

Když mniši osídlovali pražský Břevnovský klášter, putovali z německy mluvících zemí a cestou se zastavovali na různých místech, kde hledali odpočinek a pohoštění. Mezi tyto zastávky patřily pravděpodobně také Kvasejovice. Ve středověku kvasit znamenalo hostit a možná odtud pochází název obce.

Zvětšit mapu
Sedlec-Prčice

Čtvrtek 2.12.
přeháňkyden 4 / 8°Cnoc 2 / 6°C
Pátek 3.12.
polojasno až zataženoden 0 / 4°Cnoc -5 / -1°C
Sobota 4.12.
dešť se sněhemden 0 / 4°Cnoc -6 / -2°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load