Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Po stopách Keltů krajem zřícenin

Přes zříceniny hradů Kozí hřbet a Ostromeč po skalách nad Mastníkem a Vltavou s výhledy do kraje až na keltské oppidum Hrazany, ke Krčínově tvrzi a ke zřícenině větrného mlýna – to nejlepší, co může Sedlčansko nabídnout.

Trasu lze jít ve dvou variantách:

  • KRATKÁ VARIANTA: Zkraťte si cestu a vydejte se za Hrazany po červené údolím Musíku a zpět Radíče (12 km). 
  • PLNÁ VARIANTA: Celý okruh měří přes 28 km.

Popis trasy

  • Úžasné přírodní i historické krásy severního cípu Toulavy začneme zkoumat v obci Radíč. Zde stojí barokní zámek, který dnes slouží především dětem, na své si ale přijdou i dospělí. Z Radíče se vydáme na sever po modré až na zříceninu hrádku Kozí hřbet. A na křižovatku se žlutou.
  • Žlutá značka nás zavede na úzkou šíji mezi Vltavou a Mastníkem, cestou navštívíme jednu z nejhezčích vyhlídek na Vltavu - Vyhlídku opata Zavorala a dojdeme až ke zbytkům hradu Ostromeč. Dál už je jenom voda a tak se po žluté vrátíme zpět na křižovatku.
  • Pokračujeme po ní dál až do Hrazan, kde stávalo mocné keltské oppidum, o němž se něco dozvíme z infopanelů. Nedaleko stojí také hotel Hrazany, který nabídne občerstvení. Z Hrazan pokračujeme po modré až k NS Drbákov-Albertovy skály. Dobrodužné povahy se mohou na skály vydat a kochat se z deseti vyhlídek vysoko nad hladinou Vltavy. Náš další cíl leží v Křepenicích. Tady se nachází renesanční tvrz, kterou si tu nechal postavit slavný rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.
  • Od tvrze pokračujeme po žluté a následně červené značce kolem největšího zdejšího Krčínova rybníka - Musíku až ke zřícenině větrného mlýna u Příčov. Jde o největší zříceninu mlýna holandského typu v Evropě. Z Příčov se po žluté vracíme do Radíče.
  • Na své cestě jsme navštívili tři zříceniny, keltské oppidum, renesanční tvrz a řadu vyhlídek na Vltavu - co byste si přáli víc?

Podrobnosti

Start       Radíč
Konec    Radíč
Délka    28km

Trasa
RadíčKozí hřbetHradniceVyhlídka Opata ZavoralaOstromečHradniceHrazanyÚdolí MusíkuKřepeniceMusíkPříčovy - zřícenina mlýnaKňoviceRadíč


Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Sedlčany

Sobota 27.11.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
Pondělí 29.11.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load