Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Okruh na kole staroboleslavskými lesy

Dolní tok Jizery před ústím do Labe lemují hluboké borové lesy protkané sítí cyklotras. Na jejich okraji leží i Stará Boleslav, slavné poutní místo. Zamíříme také k jezeru Lhota. Celý výlet můžeme absolvovat také s cyklovozíkem.

Ze železniční stanice Stará Boleslav vyjedeme k hlavní Boleslavské ulici a po stezce podél ní se dáme doprava. Na křižovatce s cyklotrasou 2 (žlutomodré pásové značení) odbočíme po značce doprava, do ulice Vrchlického. Na křížení s druhou ulicí (Josefa Truhláře) se vpravo nabízí krátká zajížďka k významnému poutnímu místu, kdy po pár set metrech dorazíme k baroknímu chrámu Nanebevzetí Panny Marie (uvnitř soška Madony – Palladium země české). Bazilika sv. Václava, kde byl zavražděn sv. Václav, a kostel sv. Klimenta s výjimečnými románskými malbami se nacházejí blíže k Labi. Všechny tři stavby tvoří nejvýznamnější poutní místo v Čechách spojené se svatováclavskou i mariánskou tradicí. Pokud jsme zajížďku absolvovali, vrátíme se zpět na cyklotrasu 2 (modrá) a odbočíme do ulice V Mýtkách.

Dále trasa odbočuje vpravo do ulice Třebízského a pak již za městem v borovém lese ostře doleva a pak doprava. Stále se držíme cyklotrasy 2, projedeme obcí Borek a z ní podél Labe. Na rozcestí odbočíme od řeky doprava, po cyklotrase 0039 a přes vsi Křenek a Lhota dojedeme k hezkému místu ke koupání, zatopenému lomu jezero Lhota(1) (hlavní vstup i z opačné strany, několik pláží). Od Lhoty pokračujeme po cyklotrase 0039 dále, projedeme okraj Hlavence (vlevo za obcí mohutný barokní pomník Karla VI.) a nadjedeme dálnici (pozor na automobilovou dopravu). Na křižovatce s přístřeškem jedeme stále rovně po cyklotrase 17 až do Otradovic (vlak).

Za železničním přejezdem se dáme po cyklotrase doprava a za chvíli doleva. Pojedeme lesem a kolem pískovny až k mostu přes Jizeru v Novém Vestci (Říční lázně Jizerka). U mostu odbočíme doleva, na cyklostezku 2 (žlutomodré pásové značení, Poutní cesta Blaník-Říp) a přejedeme dálnici. Již ve Staré Boleslavi odbočíme (stále po značce) doprava do ulice Dobrovského, kolo převedeme přes hlavní Boleslavskou ulici a po stezce podél ní se dáme doprava. Stejnou cestou jako na začátku se navrátíme k nádraží, tedy k výchozímu místu.

Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Začátek trasyZačátek trasy: Stará Boleslav, železniční stanice Konec trasyKonec trasy: Stará Boleslav, železniční stanice Délka trasyDélka trasy: 29km Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 2.5h Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká

Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -4 / 0°C
Pondělí 29.11.
oblačnoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Úterý 30.11.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load