Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Sedlčany

Sedlčany jsou centrem Sedlčanska celého kraje kolem středního toku řeky Vltavy. Okolní krajina učarovala již v minulosti výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes především láká turisty pěší i na kole.

Dominantou města je budova Staré radnice, kde sídlí Městské muzeum Sedlčany. Tady se dozvíte vše nejen o historii kraje, ale i o slavných osobnostech, které zanechali na Sedlčansku svou stopu a čerpali zde inspiraci. Především o skladateli Josefu Sukovi a rybníkáři Jakubu Krčínovi.

Další cennou památkou je kostel sv. Martina, kde byla nedávno odhalena středověká freska Klanění tří králů. Prohlédnout si ji můžete po předchozí domluvě na místním infocentru.

Líbezná krajina kolem Sedlčan láká k pěší a cyklovýletům. Jen 3 km od města stojí jedna z nejoblíbenějších památek regionu – zřícenina větrného mlýna u obce Příčovy. Jedná se o největší zříceninu mlýna holandského typu v Evropě.

Na sever od města vás po červené značce dovede Sukova stezka na vrch Drahoušek, na místo, kde skladatel Josef Suk tak rád sedával a rozhlížel se po krajině. Dnes tu můžete vyšplhat na rozhlednu Drahoušek a sami se tak pokochat krásou zdejší krajiny.


Zvětšit mapu
Sedlčany

Sedlčany

Úterý 25.1.
oblačno až zataženoden 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C
Středa 26.1.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C
Čtvrtek 27.1.
přeháňkyden 5 / 9°Cnoc -1 / 3°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load