Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Bubovické vodopády

Bubovické vodopády, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí na Karlštejnsku, leží na Bubovickém potoce v Českém krasu.

Pro zájemce o pěší turistiku jsou vodopády  snadno přístupné po žluté turistické značce ze známé turistické  osady Srbsko. Cesta pěšky zabere 44 minut, je to přibližně 2, 6km. Další možnost je postupovat po červené turistické trase buď z Karlštejna(1h40min - 4,4km) nebo ze Svatého Jana pod skalou(1h20min -3,9km).

Vodopády jsou členité, mají několik stupňů pokrytých mechem a řasami. Bubovický potok, který se vlévá u Srbska do Berounky,  přeskakuje na několika místech skály  a vine se skalními stupni. Na jejich povrchu pak vytváří šňůru několika malých  vodopádů z nichž nejvyšší měří 2m. Na levé straně potoka je malá jeskyňka, důsledek  geologických krasových pochodů. 

Vhodným obdobím k návštěvě vodopádů je čas tání sněhu na konci zimy a na počátku jara anebo za podzimních vydatných dešťů. Stává se, že v suchých letech Bubovický potok často vysychá. 

Toto malebné místo v lesích, ale můžete navštívit i v zimních měsících, zvláště pokud je zima bílá, sněhová. Vodopády obalené ledem vypadají mohutněji a okolní zimní krajina lemovaná vzrostlými stromy má své neopakovatelné kouzlo.

V okolí vodopádů byly vybudována i Naučná stezka Národní přírodní rezervace Karlštejn, většina střední části toku Bubovického potoka se nachází právě v oblasti této rezervace.Zvětšit mapu
Karlštejn

Bubovické vodpoády

Pátek 26.11.
oblačno až zataženoden 0 / 4°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 27.11.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load