Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami

Dětská naučná stezka Příhrazkými skalami nabízí zábavné odpoledne nebo téměř celý den pro rodiny s dětmi, které mají rády pěší výlety do přírody.

Celá trasa Dětské naučné stezky Příhrazskými skalami měří 9km. Je na ní 20 interaktivních panelů a s  malými dětmi se dá ujít za 5- 6 hodin. Na této naučné stezce získají děti hravou formou znalosti o přírodě a místní historii. Děti se zde mohou seznámit s pověstí o kruté paní z Valečova nebo o obru Drábovi. Čekají tu na ně i zábavné úkoly jako rozpoznávání skalních měst Českého ráje, identifikace různých zvířecích a ptačích stop, jedlých a nejedlých hub atd. Kostkové puzzle a pexeso nadchnou určitě každého malého výletníka.

Jedná se o okružní trasu, která začíná a končí pod hradem Valečov. Valečov je romantická zřícenina středověkého skalního hradu na území obce Boseň, nedaleko Mnichova Hradiště. Stojí na skalních útvarech ve výšce 320 m.n.m. a od roku 1967 je chráněn jako kulturní památka.

 Naučná stezka vede po  turisticky značených cestách, lesních cestách a místních komunikacích.

Trasa naučné stezky :

Počáteční úsek vede mezi zříceninou hradu Valečov a Drábskými světničkami po červené turistické značce. Další úsek spojuje Drábské světničky a Krásnou vyhlídku a je veden zároveň po červené a modré naučné stezce. Poslední část trasy vás povede od Krásné vyhlídky zpět k hradu Valečov po zelené a zčásti po neznačené komunikaci.

Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Mladá Boleslav

Boseň 86, Boseň, 295 01

Začátek trasyZačátek trasy: Zřícenina hradu Valečov Konec trasyKonec trasy: Zřícenina hradu Valečov Délka trasyDélka trasy: 8 Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 23 Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká Cílová skupinaCílová skupina: rodiny s dětmi

Pátek 28.1.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load