Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Berounsko - vyhlídky a rozhledny

Berounsko je krajem úchvatných přírodních scenérií a turistických klenotů jako jsou hrady Karlštejn, Křivoklát, Koněpruské jeskyně nebo malá Skryjská jezírka.

V kraji podél toku řeky Berounky se nachází celé oblasti přírodních krás a historických monumentů. Najdete tu hluboké křivoklátské hvozdy, vápencové krajiny Českého krasu a mnoho tipů na výlety za poznáním české historie a kultury.

V důsledku geologického působení toku řeky na okolní krajinu vznikly malebné skalní ostrohy. Již naši předkové na těchto místech budovali strategická sídla. Dnešní milovníci pěší turistiky oceňují především krásné výhledy. Ve směru proti proudu Berounky stojí za pozornost vyhlídka Brdlák naproti Srbsku, známá vyhlídka na slovanském Tetíně nebo panorama nižborského zámku kde si návštěvníci mohou prohlédnout expozici o keltské kultuře. Ve Zbečně je to Masarykova vyhlídka, dále podél toku najdete romantickou zříceninu hradu Týřov nebo vyhlídku na Plazích ve Slabcích. 

Dech beroucí výhledy se turistům naskytnou i z několika rozhleden na Berounsku - jedna z nejstarších je přímo na území královského města Berouna. Nachází se na vrcholu Děd, po němž byla také pojmenována. Byla vystavěna již v 19.století Klubem českých turistů a má tvar hradní věže.

Přibližně 5 km od rozhledny Děd stojí poblíž medvědária na Městské hoře v Berouně prvorepubliková rozhledna jako nadstavba městského vodojemu. Technicky zajímavá je rozhledna ve Lhotce u Berouna neboť je vybudována na čtyřiceti pětimetrovém  telekomunikačním stožáru. Další rozhledny jsou ve velké Bukové a v Hudlicích. 

Jiná rozhledna se nachází na Vysokém vrchu v Malých Kyšicích. Nevede k ní žádná turistická trasa, ale lze se k ní snadno dostat podle GPS.Zvětšit mapu
Beroun

Beroun, Beroun, 266 01

Úterý 30.11.
dešť se sněhemden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Středa 1.12.
oblačno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
Čtvrtek 2.12.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load