Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Výlet do středu Čech

Pomyslným geometrickým středem Čech je Ďábel (398 m n. m.), kopec nad Petrovem nedaleko Jílového u Prahy. Na hranice Čech s Moravou, Polskem, Německem a Rakouskem je to odtud shodných 105 km. Na vrcholu kopce je informační panel se schránkou pro zápisník.  Z okraje lesa je pěkný výhled do okolí.

Kopce dolního Posázaví až k Benešovu jsou pěkně vidět i z Ostřetin, lesního komplexu východně od Petrova, konkrétně z místa zvaného U obrázku. Dostanete se k němu z Petrova po žluté turistické značce přes les Zahrádka a vyhlídku Třeštibok (4 km) nebo po Plavecké cestě (2,5 km).

Petrov založili mniši nedalekého Ostrovského kláštera patrně ve 13. století. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1310. Po husitských válkách přešel Petrov do světských rukou a několikrát změnil své majitele – byli mezi nimi mimo jiné Vilém z Rožmberka nebo známý alchymista Edward Kelley.

Části Petrova severně a východně od obce se nacházejí v přírodním parku Střed Čech, který je protkán hustou sítí turistických a cyklistických cest. Na území parku je mimo jiné Národní přírodní památka Medník, přírodní rezervace Zvolská Homole nebo keltské oppidum Závist.


Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Petrov

Petrov

Začátek trasyZačátek trasy: Petrov. náves Konec trasyKonec trasy: Petrov. náves Délka trasyDélka trasy: 2 Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 40 Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká

Čtvrtek 25.11.
oblačnoden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
Pátek 26.11.
oblačno až zataženoden 1 / 5°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 27.11.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load