Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Botanická zahrada v Rakovníku

V botanické zahradě v Rakovníku lze vidět stromy staré i půl století a různé druhy rostlin ze všech koutů planety.

Návštěvníci královského města Rakovník najdou Botanickou zahradu kousek od školy, přímo mezi  mezi železničním nádražím a Rakovnickým potokem. Zahrada je běžně otevřená od března do listopadu. Kromě návštěv veřejnosti je i místem kde pravidelně probíhá i odborná a praktická výuka studentů a žáků. Na celkové ploše 1,5 hektaru je možno vidět celou škálu okrasných rostlin, květin, ovoce a zeleniny, seznámit se s botanickým systémem a navštívit parkovou část zahrady. 

Botanický systém je koncipován tak, že na četných oddělených záhonových ploškách je vysazeno několik set druhů rostlin seřazených podle vzájemné příbuznosti. Neuvidíte tady jen vegetaci dekorativního charakteru, ale i rostliny, které jsou pro člověka hospodářsky významné, stejně jako i řadu plevelů a bohatou sbírku travin. Pěstují se zde i léčivé rostliny, rostliny zpracovávané na koření a ozdobné oblíbené skalničky. Nejvzácnějším zástupcem domácí fauny je zřejmě stínomilná orchidej.

Z exotických  zástupců vegetace jsou tu zastoupeny druhy z Číny, Japonska či Severní Ameriky. Ve skleníku jsou k vidění vzácné rostliny z vysokohorských poloh Tibetu a jiných tropických a subtropických zemí. 

V lesoparku lze pravidelně  pozorovat i houby neboť vzrostlé stromy tu pro jejich růst vytvářejí příznivé mikroklima se zastíněnými plochami. Poetický nádech dodává parku jezírko s mokřadem jehož okolí je osázeno bahenními rostlinami a druhy vegetací z mokrých luk.

Nedávno  byla založena Pivoňková louka a motýlí zahrada jako další plochy okrasného charakteru. Zvláště v období pozdního léta a časného podzimu jsou velkým lákadlem pro hejna motýlů nektarodárné rostliny v Pivoňkové zahradě, motýlí housenky tu najdou spoustu potravy pro svůj vývoj. 

Základní architekturu botanické zahrady tvoří starší stromy a v posledních letech i výsadba mladší dřevin a keřů okrasného významu.

Vstup do zahrady je zdarma.

Zvětšit mapu
mailRakovník

Pražská 1222, Rakovník, 269 01

Telefon:+420 313 251 020
E-mail:reditel@szesrak.cz
Web:www.szesrak.cz
Pátek 26.11.
oblačno až zataženoden 0 / 4°Cnoc -1 / 3°C
Sobota 27.11.
oblačnoden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C

Otevírací doba

MěsícDenČas
Březen - Listopad Po - Pá 7:30 - 16:00

Vstupné

zdarma
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load