Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Arboretu FLD ČZU v Kostelci nad Černými lesy

Arboretum Kostelec nad Černými lesy je arboretum, které slouží Fakultě lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Arboretum se nachází asi 35 km od Prahy a 3 km severně od Kostelce nad Černými lesy poblíž osady Truba. Sbírka zahrnuje přes tisíc druhů dřevin z celého světa.

Arboretum je využíváno pro studijní potřeby a praktickou výuku České zemědělské univerzity v Praze. Slouží rovněž k vědeckým účelům při studiu hodnocení růstu introdukovaných dřevin, coby sbírka dřevin významná šíří sortimentu a jako populárně naučná instituce – zpřístupněním a popularizací dendrologie  veřejnosti. Pro veřejnost bývá otevřeno v rámci Dnů otevřených dveří, a to dvakrát ročně (na jaře a na podzim).

V arboretu je pěstováno 8186 kusů dřevin, celkový počet taxonů, tedy včetně poddruhů, čítá 1707.

Ze vzácnějších jehličnatých dřevin zde roste např. jedle jehlicovitá (Abies holophylla), cedr himálajský (Cedrus deodara), pazerav sbíhavý (Calocedrus decurrens), smrk Brewerův (Picea breweriana), borovice Armandova (Pinus armandi), borovice sibiřská (Pinus cembra var. sibirica), borovice Bungeova P. bungeana), sekvojovec obrovský (Sequoiadendron giganteum), nebo metasekvoje čínská (Metasequoia glyptostroboides).

Skupiny si mohou domluvit individuální návštěvu.

Pod jižním (nejspodnějším) okrajem pozemku je v údolí bezejmenného potoka zřízen rybník a podél toku je od roku 2019 vybudována naučná stezka Mokřadními biotopy 50.0096183N, 14.8544589E , která je volně přístupná a dostanete se k ní po žluté turistické značce z náměstí Kostelce nad Černými Lesy.
Zvětšit mapu
Neděle 28.11.
sněženíden -1 / 3°Cnoc -4 / 0°C
Pondělí 29.11.
oblačnoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Úterý 30.11.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load