Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Naučná stezka kolem říčky Šembery

Poblíž Českého Brodu ve středních Čechách začíná naučná stezka malebným údolím říčky Šembery, jež je levostranným přítokem Výrovky, která se vlévá do Labe.

Stezka údolím říčky Šembery měří celkem 11km a střídají se na ní snazší části, vedoucí po zpevněných cestách, a úseky více obtížné kdy se jde přes louky, lužní lesy a údolí. Na turisty tu čekají nádherné přírodní scenérie, romantické úseky jako zákoutí s peřejemi, zajímavé skalní útvary a čistá zdravá říční voda, ve které žijí hejna pstruhů a raků. 

Popis přírodních krás, flory a fauny v okolí stezky podává celkem 12 informačních panelů, u kterých si můžete udělat krátké odpočinkové zastavení. Tabule mají také interaktivní prvky pro děti a dospělí na nich najdou zajímavé informace o vodním a polním hospodářství v regionu, o ochraně lesních porostů, o místním pivovaru a starém hradišti.

Trasa naučné stezky vede od osady Zahrady  k rozcestí Na Šembeře, podél hradiště Staré zámky u Doubravčic nebo pozůstatky hrádku Šember z konce 14.století. Stezka je  pouze jednosměrná a je souběžná s červeně značenou turistickou trasou. Od rozcestí Na Šembeře se musíte vrátit stejnou cestou zpět na nádraží do Českého Brodu pokud nechcete pokračovat ještě další 2 km po zelené značce do Doubravčic.

Zvětšit mapu
Český Brod

Ďoubravčice, Doubravčice, 282 01

Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
dešť se sněhemden 1 / 5°Cnoc -3 / 1°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load