Vyhledávání

Anketa: Kraj mého srdce

Objevte více

Naučná stezka LITEŇ

Naučnou stezku Liteň najdete na Berounsku. V roce 2013 ji vytvořil Ateliér Svatopluk a městys Liteň, vytvoření podpořil i region Karlštejnsko.

Celá trasa naučné stezky je leží na území CHKO Český kras. Má 4 okruhy, které jsou zaměřeny na přírodní, historické, technické a architektonické pamětihodnosti městysu Liteň a jeho okolí. Tématicky stezka navazuje na expozici Muzea Svatopluka Čecha a Jarmily Novotné v Litni.

Všechny čtyři okruhy vycházejí ze stejného místa - z náměstí v Litni u špejcharu.  Dále se pak pokračuje :

  •  Zeleně značenou trasou, která má 12 zastavení,  jde se směrem na Dolní Vlence a Běleč, jižní větev okruhu mezi Bělčí a Litní je vedena po zelené pásové turistické značce KČT č. 3051 od Zadní Třebaně.
  •  Žlutě značenou trasou se 7 zastaveními směrem na Leč kdy pak zpáteční cesta vede částečně po shodné trase.
  •  Modře značenou  trasou, kde jsou 4 zastavení, prochází silně zastavěnou částí městyse na jeho východní konec k hrobce rodiny Daubkovy a stejnou trasou zpět po modré pásové turistické značce KČT č. 1014 pokračující směrem na Svinaře, Hřebeny, Řevnice a Dobřichovice.
  • Červeně značenou trasou, která má 4 zastavení,  vede na jihozápad pod vrch Mramor a stejnou trasou zpět po zelené pásové turistické značce KČT č. 3051 směrem na Tetín, a severozápadně k obci Korno a stejnou trasou zpět po modré pásové turistické značce KČT č. 1014 směrem na Korno a Beroun. Z obou míst je hezká vyhlídka na Liteň.

 

Zvětšit mapu
Sobota 29.1.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
Neděle 30.1.
polojasno až zataženoden 4 / 8°Cnoc 4 / 8°C
Pondělí 31.1.
den / °Cnoc / °C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load