Vyhledávání

Neobjevená místa

Objevte více

Po stopách hraběte Šporka Lysou nad Labem

František Antonín Špork je často spojován s vybudováním barokního areálu Kuks, méně známá je jeho tvorba v Lysé nad Labem, kde se narodil i zemřel a patřilo mu zdejší panství.

Cesta po jeho stopách začíná právě v Lysé nad Labem, kde barokně přestavěl místní zámek, nechal vybudovat okrasnou zahradu se sochařskou výzdobou s díly například od Matyáše Bernarda Brauna, vystavěl augustiniánský klášter a kostel sv. Jana Křtitele.

Okolní krajina je jeho tvorbou také ovlivněna a vy se můžete vydat v jeho stopách. Navštivte okrouhlici v Byšičkách z roku 1717, barokní komplexy pousteven a kaplí, dančí oboru s letohrádkem, lovecký zámek, který používal hrabě k odpočinku a čižbě.

Cestou půjdete krásnou přírodou, národní přírodní rezervací Hrabanovská černava, mokřady, slatinnými lukami, polními cestami...

Nenáročná trasa je dlouhá zhruba 26 km - lze ji absolvovat pěšky i na kole.


Zvětšit mapu
Exportovat trasu do gpx
Lysá nad Labem

Začátek trasyZačátek trasy: Barokní zámek Lysá nad Labem Konec trasyKonec trasy: Barokní zámek Lysá nad Labem Délka trasyDélka trasy: 12km Časová náročnost trasyČasová náročnost trasy: 1h Obtížnost trasyObtížnost trasy: Lehká

Pátek 3.12.
polojasno až zataženoden 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
Sobota 4.12.
dešť se sněhemden 0 / 4°Cnoc -6 / -2°C
Neděle 5.12.
občasný déšťden 2 / 6°Cnoc 0 / 4°C
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load